Pokud se rozhodnete pro postel ze dřeva, máte vyhráno. Dřevo je totiž přírodní materiál, který svědčí malým dětem, seniorům a alergikům. Nevydává žádné škodlivé látky, nádherně voní. Jako byste se ocitli v lese.

 

Postel ze dřeva je fenomén za skvělé peníze

K výrobě dřevěných postelí se používá masiv. Smrk a borovice patří mezi nejžádanější, protože jsou levnější než produkty z dubu a buku. Jejich kvalita je ovšem skvělá, ale tvrdému dřevu se prostě nic nevyrovná. Dřevěná postel ze smrku je ideální pro konstrukci nábytku. Smrk se pyšní lehkostí, pružností a cenovou dostupností. Dokonale se s ním pracuje a dá se mořit. Nutno říci, že smrk neobsahuje mnoho pryskyřice, díky čemuž je opracován do jemného povrchu. Jeho negativem je měkčí struktura. Snadno se tvoří škrábance a rýhy. Borovice patří k měkkým dřevům a moc si nerozumí s mořidly a nátěry. Vůbec to nevadí, protože úžasně vyniká ve svém přírodním tónu. Lze vyzdvihnut dobrou absorpci vlhkosti. Borovice obsahuje větší počet suků i letokruhů. Nakonec však zvítězí výhodná cena.

Když masiv, tak dub a buk

Pokud se jedná o postele z dubu a buku, nelze pochybovat o pevnosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti. Duby a buky rostou v České republice, proto není problém sehnat kvalitní masivní dřevo. Dub vyniká rozdílnou barvou na povrchu a v pórech. Buk je na tom lépe, póry se objevují jen zřídka. Pro buk je typický světlejší odstín, ale populární jsou i úpravy třešně a ořechu. Dřevěná postel z dubu či buku je stabilní a nevrže. Pakliže si opatříte masivní postele z tvrdého dřeva, počítejte s tím, že vydrží i po několik generací. Samozřejmostí je vyšší pořizovací cena, ale o tom nelze diskutovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno