Chystáte-li se na zařizování nového bytu či rodinného domu, případně uvažujete o nahrazení starého nábytku novým, pak máte možnost vybrat si z velké škály materiálů. Ne náhodou dnes roste obliba masivního nábytku. Jaké jsou hlavní argumenty pro jeho nákup?

Masivní dřevěné skříně a postele zažívají boom

Nábytek z masivu se dříve považoval spíše za luxusní záležitost, v typických českých domácnostech na konci minulého století převažovaly spíše levnější modely z dřevotřísek a umělých materiálů. Masivní nábytek je dnes ale výrazně cenově dostupnější, navíc se dá pořídit celkem bez problémů, a to jak v klasických kamenných, tak v internetových obchodech.

Oceníte dlouhověkost a eleganci

Hlavní předností, jíž se masivní dřevěný nábytek vyznačuje, je jeho dlouhá životnost. Precizně vyrobené dřevěné postele, potažmo dřevěné skříně z masivu vydrží bez problémů klidně desítky let, aniž by se na nich projevil zub času. Dřevěný nábytek obecně v interiérech působí přirozeně, což však není na úkor designu, ba právě naopak. Masivní postele, skříně a komody lze umně zakomponovat do moderních bytů a rodinných domů, a to i v kombinaci s dalšími materiály, jako jsou sklo a kov.

Hodí se do tradičních i moderních interiérů

Vyberete-li si prostornou postel z masivu, získáte dokonale bytelné a pohodlné lůžko, které už pak jen stačí doplnit o vhodnou matraci a ložní povlečení. Postele z masivu a další nábytek tohoto druhu mají příjemnou a charakteristickou vůni, nejsou tak chladné jako kovové a umělohmotné varianty. Díky své robustnosti se masivní nábytek stane dominantním prvkem každé místnosti, což ale rozhodně není na úkor designu.

Je pravdou, že nábytek z masivu není nejlevnější. Vzhledem k výše uvedeným okolnostem byste však jeho nákup měli zvážit, pozitiva jednoznačně kompenzují vyšší pořizovací cenu.

Prohlédněte si masivní nábytek na extra-nabytek.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno