Letící čas sice nezastavíme, to však neznamená, že se o to nemůžeme alespoň pokusit. Minimálně tedy v případě naší vizáže. Existuje totiž pár šikovných triků, díky nimž vám váš skutečný věk nikdo hádat nebude.

 

Nepřehánějte to s make-upem

Vrásky ke stárnutí patří a je třeba smířit se s tím, že je nezakryje ani to sebelepší líčení. Správnými tipy je ale můžete alespoň zmírnit. Denní líčení volte decentní, držte se hesla, že méně je více. Vsaďte na přirozenost – černé linky, třpytivé stíny či tmavé matné rtěnky nebudou tou nejlepší volbou. Na vzhledu se výrazně podílí také způsob úpravy obočí. Mělo by příjemně rámovat celý obličej a hlavně působit přirozeně.

 

Buďte ležérní

Důležitý podíl na naší vizáži sehrávají vlasy. Vsaďte na rozpustilý a ležérní účes se sestříhanými pramínky, který umně zakryje případné vrásky. Zatímco ve střizích se můžete odvázat, s barvou vlasů buďte opatrnější. Vyvarujte se černé, která přidává roky a navíc upozorňuje na nedostatky pleti. Dobrou službu vám neprokáže ani sytě rezavá nebo platinová blond.

 

Hlídejte si váhu

Hlídejte si jídelníček a udržujte si váhu. Ať se vám to líbí nebo ne, obézní lidé vypadají vždycky starší. Nikdo ovšem neříká, že musíte mít míry jako Twiggy a dřít v posilovně do úmoru. Pohyb ale rozhodně do vašeho harmonogramu zakomponujte – vyrazte na každodenní procházku, zapište se na jógu, na tanec nebo vyrazte lyžovat na hory. Zformovat postavu vám pomohou i speciální přístroje – třeba Vacushape. Stačí na něm cvičit jen třicet minut třikrát týdně a výsledky se brzy dostaví. Vyzkoušet jeho účinky na vlastní kůži můžete v kosmetických salonech.

 

Myslete mladě

I způsob, jakým myslíme, se podepisuje na našem zevnějšku. Zkuste proto do vaší hlavy dostat mladé myšlenky, zachovejte si optimismus a úsměv na tváři. Dejte sbohem pochmurným a rezignujícím větám typu: na tohle jsem už stará, toto si v mém věku přece nemůžu dovolit a podobně. Vždyť, život je hezký, i když už vám není dvacet, a proto se bavte vším, co vám přináší. Nebojte se zkoušet nové věci, udělejte občas něco nečekaného a výstředního a vybočte ze zajetých kolejí. Stojí to za to!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno