Orchideje patří k nejkrásnějším pokojovým květinám, ale také jsou krásné i v kyticích pro všelijaké příležitosti. O to je ale těžší je pěstovat. Také se Vám už stalo, že jste se snažila a stejně jste se s ní musela brzy rozloučit? Mezi základní pravidla platí mít ji přímo u okna.

Jistě, chápu, že jste pro ni měli krásně vyhraněné místo v rohu u ostatních rostlin, jenže orchideje musí být i okna, protože potřebují hodně světla, ale zase ne přímého slunce, takže okenní parapet směrem na východ bude nejlepší volba. Pokud máte orchideje na jižním nebo na západním okně, přes zimu to ničemu nevadí, v létě jim budete ale muset přistínit, protože silné letní sluníčko by listy mohlo spálit.

Orchideje mají dále ráda vlhká místa, takže nejvíce se jim bude zamlouvat v koupelně. V bytech o vlhkosti okolo 50 % nemusíte vzduch nijak více zvlhčovat, ale v suchých panelákových bytech (vlhkost okolo 30 %) je lepší  umístit ještě pod květináč větší misku s vodou a keramzitem nebo hydrogelem. Květináč však nesmí ve vodě nebo hydrogelu stát.

A jednou z nejdůležitějších věcí je zalévání. Orchideje se zalévají tak, že se na půl hodiny ponoří do nádoby s vodou, ideálně dešťovou vodou, která je více měkká. Potom květináč vyndejte a nechte všechnu vodu vytéct. Poté jen květináč stačí otřít a vrátit na místo. Po takovéto péči vám orchideje vydrží dlouhou dobu.

Z každé rostliny se můžete těšit dlouho, pokud má tu vhodnou péči, a tak je to se vším. Jste například přesvědčení, že každých pět let musíte kupovat nový koberec, aby váš byt nevypadal zanedbaně? Ani to není pravda. Stačí si je jednou za čas ošetřit od A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců a sedaček Praha 9 a vydrží Vám ve skvělém stavu několik let.

Kdo Vám v Praze kvalitně vyčistí podlahy?

V naší autoškole máme všude podlahy, kam chodí naši klienti na teoretické lekce a plus tam samozřejmě chodí i ohledně plateb, vyřizování jízd, zkoušek a vyřizování všech podobných záležitostí. A jelikož jsme menší autoškola, tak se o úklid staráme sami a uklízečky nemáme. Vždycky jsme ji pravidelně vytírali, ale i tak už na ní bylo poznat, že je špinavější, zašlejší, i když jsme se ji snažili maximálně udržovat.

40331251 - new fashionable study room with wooden floor

Po dohodě s kolegy jsme usoudili, že je načase, abychom si ji nechali vyčistit.  Na internetu jsme si našli úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která na diskusních fórech měla vynikající hodnocení. Kontaktovali jsme proto zaměstnance a domluvili si s nimi termín čištění. Fajn bylo, že jim nedělalo problém přijít až večer, protože jsme kvůli tomu nechtěli uzavřít provoz.

Zaměstnanci působili hodně odborně a profesionálně, takže se mi docela ulevilo a měla jsem větší klid na duši, že to nebudou zbytečně utracené peníze. A po této zkušenosti musím říct, že firma má velmi spolehlivé a schopné zaměstnance. Podlaha byla nádherně vyčištěná a i dokonce jeden z našich klientů se nás ptal, jestli jsme si nechali udělat novou podlahu. Když zjistil, že je jen vyčištěná, okamžitě si na A SERVIS, strojové čištění podlah Praha 10 od nás vzal kontakt.

Dozvěděla jsem se, že tyto kotoučové stroje se používají mimo jiné i na čištění linolea, plavoucí podlahy i dlažbu. Tímto bych chtěla všem čištění podlah Praha doporučit, protože odvedli opravdu skvělou práci a já i kolegové si je nemůžeme vynachválit a moc jim za jejich práci děkujeme.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno