Dříve, než si pořídíte novou kabelku, popřemýšlejte nad tím, jakou opravdu potřebujete. Je několik důležitých věcí, nad kterými byste měli popřemýšlet, než sáhnete po první, která se Vám zalíbí.

Velikost

Měla by být dostatečně velká, aby se tam vešlo vše, co potřebujete a ještě i ty maličkosti, které nepotřebujete, ale jednoduše je v ní chcete mít. Neznamená to však, že musíte za každou cenu sahat po maxi kabelce. Obyčejně však platí, že čím jste starší, tím větší kabelku potřebujete. Když jste se už rozhodli, jaká velikost by vám nejvíce vyhovovala, můžete se přesunout k dalšímu kroku ve výběru.

Přihrádky, přihrádky …

Asi se většina z nás shodne na tom, že dobrá kabelka bez množství přihrádek neexistuje. Proto si dejte záležet na tom, aby jich tam bylo co nejvíce. Nechcete se v ní vždy hrabat hodinu, když Vám zazvoní telefon nebo když potřebujete peněženku.

Materiál …

Nad kvalitou materiálu byste se měli zamýšlet zejména tehdy, pokud plánujete mít novou kabelku co nejdéle. V takovém případě jsou nejlepší a nejtrvanlivější kožené kabelky. Pokud však kabelky měníte poměrně často, klidně si vystačíte i s koženkovou nebo látkovou. Látkové kabelky jsou vhodné na léto, dávejte si však pozor, snadno se zašpiní.

Barva …

Někdy máte náladu na kabelku ve výrazných barvách jako bordó nebo růžová, jindy to chce zase něco neutrálního. Z dlouhodobého hlediska se asi více vyplatí klasické barvy jako černá, hnědá nebo krémová, protože tyto barvy ladí ke všemu. Křiklavé barvy se mohou bít s vaším oblečením, ale občas to také není na škodu. Toto je jen na Vás a Vašich preferencích.

Musíte ji milovat …

Důležitou věcí je, zda se do své nové kabelky zamilujete takříkajíc na první pohled. Nekupujte si nový kousek, když cítíte, že by to bylo jen tak tak. Jednoduše ji musíte milovat. A to hned. Budete ji přece nosit denně po dobu několika měsíců. Nemusíte se rozhodnout hned, hledejte, vybírejte, máte přece čas.

Styl …

Zde opět záleží jen na Vás, Vašich preferencích a účelech, na které ji budete využívat. Někdo si vybere “vandráckou” kabelku, jiný zas elegantní.

Cena …

U tohoto bodu byste se měli rozhodovat podle toho, jak dlouho plánujete novou kabelku používat, jak moc ji potřebujete a chcete, ale zejména podle Vaší peněženky a tady už má každá jiné standardy.

Věříme, že po takovém detailním výběru Vám Vaše nová kabelka sedne jako ulitá.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno