Dobrý den, hrozně rád bych vám doporučil úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, a hlavně její službu odstraňování plísní. V naší firmě jsme začali mít s plísní docela problémy, protože jsme v jedné místnosti měli menší krytý bazén, takže bylo v přízemí budovy dost vlhko. Snažili se s ní prvně poprat náš úklidový personál, ale moc s tím nesvedli. Řekli, že na to nemají dostatečné prostředky, v čemž měli pravdu. Ty jsme potom sice nakoupili a stěnu se tím pokusili vyčistit, ale ani tak to nepřineslo své ovoce.

Plíseň se pořád vracela a vracela. Tak jsme došli k závěru, že na to bude zapotřebí nějaké firmy, která se odstraňováním plísní zabývá. Proto jsme po takové začali pátrat na internetu, až jsme našli právě úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstranění plísní Praha, která ve svém širokém servisu nabízí i odstraňování plísně. Než jsme se rozhodli jim zavolat, chtěli jsme si jejich reference ověřit. A byli jsme mile překvapení, protože jsme na ně našli jen samou chválu. Takže už nebylo moc o čem pochybovat a detailněji jsme se zaměřili už jen na jejich stránky. A musím říct, že odbornost už vykazovali na jejich webu, kde jsme se o plísni a jejím odstraňování hodně dozvěděli.

 

Na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. A to byl i náš problém, protože se plíseň tvořila v místnosti, která byla na sever. Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucí plísně, je nátěr LSG, který tato firma právě nabízí. Je to nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému stoprocentně zbaví. A úklidová firma A SERVIS LIPKA zajišťuje kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

 

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Jinak záruku garantují dva roky.

 

Po přečtení těchto informací nám bylo jasné, že se v této problematice opravdu vyznají, a že jsme tedy na správné adrese. Zavolali jsme jim a domluvili se na datu, částce za službu a podobných náležitostech. V dohodnutý den přijeli a pracovali. Já s kolegou jsme je po celou dobu práce pozorovali, protože u toho musel samozřejmě někdo být. Což tedy pro příště není potřeba (ne, že by vůbec nějaké příště v ohledu odstraňování plísně bylo potřeba, protože od té doby, co u nás byli, se už plíseň neobjevila, ale kdybychom potřebovali něco jiného z jejich služeb), protože to jsou spolehliví a slušní zaměstnanci, které klidně můžete nechat bez dozoru a jít si dělat svou práci.

 

Na povrch znečištěný plísní nanesli běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. Taky nám řekli, že LSG je aplikovatelný i na dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Zkrátka si tím můžete pojistit všechno, u čeho se výskytu plísně bojíte. 

 

Firmu mohu opravdu jen doporučit, protože odvedli perfektní práci a od té doby, co u nás byli, nemáme s plísní jediný problém. Co bych chtěl ještě vyzdvihnout, tak spolehlivost a profesionalitu jejich zaměstnanců, protože nerad spolupracuji s nepříjemnými lidmi, i když mají dobrý servis. Ale tady jsou jak příjemní lidi, tak i dobrý servis. A i za dobrou cenu. Tyhle věci prostě nejsou levné už asi o sobě, takže se na to člověk nesmí podívat a říct si, že je to nějaká velká pálka. Rozhodně není, když vezmu ještě v potaz kvalitu jejich práce. Takže za mě tuto formu určitě doporučuji.

 

 

Bezlepková dieta. Co vše obnáší a jak hýbe dnešními trendy ve stravování

 

Dnešní dobou je oblíbené vše, co je považováno za zdravé. Jenže ne, co je považováno za zdravé, je opravdu tak zdravé a prospěšné, jak se tvrdí. Jistě, lidé, kteří špatně snáší lepek, musí dodržovat bezlepkovou dietu, ale v poslední době ji někteří dodržují kvůli hubnutí a také proto, že se po ní cítí lépe. Nicméně ty by lepek stoprocentně určitě vynechávat neměli, protože by poté jejich tělu chyběl. Pokud ale někdo má na něj opravdu alergii, tak se bohužel opravdu musí držet zkrátka.

 

28828372 - cute little red kitten sleeps on fur white blanket

A co vše může jíst člověk, který musí dodržovat? Určitě může zeleninu, ovoce, brambory, rýži, kukuřice, luštěniny pohanka, jáhly, maso, ryby, mléko, vejce, med, cukr, různá semínka a ořechy. Z těchto surovin by se měl skládat jeho základní jídelníček, aby mu nechyběli žádné důležité živiny. Co by ovšem obsahovat neměl, tak obiloviny a veškeré výrobky z nich vyrobené, tedy mouku, pečivo, knedlíky, těstoviny, strouhanku a i špaldovou mouku.

 

Dále nemůže vločky, omáčky, celou řadu omáček, pokud jsou moukou zahuštěné, uzeniny, paštiky, výrobky z mletého masa, instantní jídla a nápoje, kypřící prášek do pečiva, pudinky, cukrovinky a zmrzlinu. Jedná si sice o velké omezení, které je ale bohužel opravdu nezbytné. Bezlepkové potraviny nejsou sice levné, ale určitě se vyplatí do nich investovat, pokud nechcete ohrožovat své zdraví.

 

Jsou věci, kdy je investice nezbytná. Například i u čištění koberci, protože doma jej skutečně vlastními silami nikdy pořádně nevyčistíte a v kanceláři už vůbec ne, kudy denně projde několik lidí. Proto je lepší se obrátit na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 10, která s tím má ty nejlepší zkušenosti a zbaví váš koberec všech nečistot a bakterií.

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno