Dříve byli lidé zvyklí cestovat do zahraničí pouze prostřednictvím cestovní kanceláře. Bylo to jednodušší, protože cestovka automaticky zajistila všechny potřebné podklady včetně cestovního pojištění. Neslo to s sebou však i určitá rizika, protože zákazník neměl tak dobrý přehled o připojištění, pokud mu nebylo přímo nabídnuto, a ani o limitech, které s sebou cestovní pojištění přináší. Dnes už však lidé často do zahraničí vyrážejí na vlastní pěst a tak si cestovní pojištění musí zřizovat sami. Není to přitom vůbec nic těžkého a často to s sebou přináší spoustu výhod.

 

Nespoléhejte na průkaz pojištěnce ani ve státech Evropské unie

V zahraničí se rozhodně nevyplatí spoléhat na kartičku zdravotní pojišťovny, kterou používáte v České republice. Zajistí vám sice lékařskou péči v cizině, ale už neproplatí náklady s tím spojené. A věřte, že se taková částka může při vážném zranění vyšplhat až do milionů (více na toto téma zde). Právě proto je pojištění na cesty do zahraničí tak důležité. Pamatujte přitom, že i jednodenní výlet do ciziny musí být pojištěný. Pokud totiž onemocníte nebo se zraníte v cizině a budete zde ošetřeni, náklady na léčbu musí hradit pojišťovna.

 

Zaměřte se na limity a pojistné výluky

I v případě cestovního pojištění existují určité výluky, které se týkají například úmyslného způsobení škodné události nebo rizikového stavu například při těhotenství. Někdy má pojištění také věkovou hranici, na kterou je třeba brát zřetel. Všechny tyto informace najdete v pojistných podmínkách u každé cestovní pojišťovny. Zaměřte se také na limity, které mohou ovlivnit částku vyplacenou v případě vzniku škodné události. Pokud výdaje za vaši lékařskou péči přesáhnou tento limit, budete zbytek muset hradit ze svého. Doporučovaná výše limitů je 5 000 000 Kč.

 

Cestovní pojištění je možné uzavřít i přes internet

Internetové cestovní pojištění je výhodnou cestou, jak uzavřít pojistku, aniž byste museli na pobočku. Zároveň máte k dispozici přehled všech možných připojištění, pojistných podmínek, výluk i limitů. Po zvolení vybrané variace cestovního pojištění jednoduše vyplníte formulář a vaše on-line cestovní pojištění je od momentu zaplacení platné v plné výši. Další velkou výhodou je fakt, že tímto způsobem můžete uzavřít cestovní pojištění i v den odjezdu. Nemusíte se proto bát, že do ciziny vycestujete bez ochrany.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno