Orgány samosprávy, podnikatelé i stát se postavili v boji proti spejerům, oporu mají v legislativě. Program „Stop graffiti“ oslovil v posledních letech řadu lidí a do boje se sprejery vytáhli zbraně nejvyššího kalibru. Dle znění platného Trestního zákona  §246: „Kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje, popíše barvou nebo jinou látkou, bude potrestán odnětím svobody až na 1 rok.“

Zde však tresty nekončí. Za „malování“ na stěny a fasády budov může sprejer dostat až 10 let vězení. Zbývá po něm jen odstraňování graffiti a čištění následků jeho činnosti.

Boj se sprejery a graffiti je na dlouhé lokty

„Graffiti se zdá být nevinnou zábavou mladých lidí. Pokud máte povolení a jsou jasně určená pravidla, je vše v pořádku. Problém nastává v okamžiku, kdy sprejeři zničí fasádu domů, historických památek nebo jiných stavitelských pozoruhodností,“ říká Petr Lipka ze společnosti A Servis Lipka, s.r.o. zabývající se odstraňováním graffiti.

Odstranění graffiti Praha z fasády domu nebo budovy se nemusí podařit na 100%. Stěny a fasády budov, které nebyly ošetřeny antigraffitovou ochranou, mohou zůstat trvale poškozeny.

„Graffiti může na fasádě domu zanechat jemný stín, který se musí ošetřit a opravit. Účinnost čištění „malůvky“ na stěně bez antigraffitové vrstvy se pohybuje mezi 60%-90%. Navíc barva může poškodit vnitřní strukturu materiálu stěn a  budov a sprejer má zaděláno na jeden rok až deset let ve vězení, informuje Lipka.

 graffiti-939279_640

Čištění graffiti Praha je prováděno hloubkově

Posprejování budov může narušit hluboké vrstvy fasád a zdí.  Fasáda poškozená graffiti ztratí barevný odstín, vytvoří se trhliny a dokonce může dojít k odloupnutí omítky.

„Budovy zasáhnuté sprejery se musí očistit a opravit do hloubky silikátovým tmelem. Majitelé budov v místech se zvýšeným výskytem pouličního „umění“ by měli být obezřetní a předcházet poškození antigraffitovou ochranou. Čištění a odstraňování graffiti se dá provádět opakovaně bez poškození zdi,“ informuje Lipka o možnostech ochrany před sprejery.

42 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, zajímalo by mě odstranění graffiti z auta? Nepoškodí se tím lak? A jaká by byla případně cena. Děkuji.

 2. Dobrý den paní Mašínová,
  specializujeme se na odstraňování graffiti téměř ze všech povrchů.
  Zatím se nám nestalo, že jsme poptávku odmítli s tím, že graffiti odstranit nelze. Dokonce máme i zkušenost s graffiti na automobilech – i to se nám povedlo odstranit bez jakéhokoliv problému.
  Vaše dotazy ráda zodpovím i na emailu centrala@a-servislipka.cz, nebo se na naše práce můžete podívat na webových stránkách http://www.a-servislipka.cz.

  S přáním krásného dne Ivana Morysová – vedoucí koordinátor zakázek

 3. Nechala jsem si od této firmy odstranit graffiti z náhrobku a spokojenost veliká. Provedli mi antigraffitový nátěr, takže když se to bude opět opakovat, tak s tím nebude až takový problém to odstranit. Zkoušela jsem předtím i jinou firmu, ale nedokázali graffiti odstranit úplně.

 4. Vlastním firmu a bohužel i já jsem se stal obětí sprejerů. Pokoušel jsem se to odstranit nebo alespoň vyčistit, ale efekt žádný a ještě jsem to víc rozpatlal. Takže nezbývalo nic jiného, než se obrátit na profesionály. Na internetu je spoustu firem na odstranění graffiti, ale některé z nich pouze graffiti překrývají, než odstraňují. Ale našel jsem tuto firmu a můžu říct, že jsou opravdu profesionálové a graffiti odstranili a nanesli i antigraffitový nátěr tzv. AGO. Přidal jsem se do programu “Budovy bez graffitového znečištění a vandalismu”, kdyby si náhodou nějaký sprejer znovu postesknul a zachtělo se mu opět čmárat na zeď mé firmy.

  • Dobrý den pane Kučero, děkujeme za kladné hodnocení, u Vás to bylo skutečně náročné dostat to do podoby v jaké je to dnes.

 5. Stalo se Vaší firmě A Servis Lipka, s.r.o., že by nějaké graffiti nešlo odstranit i přes veškeré Vaše znalosti a dovednosti? Děkuji za odpověď.

  • Ano to se stává poměrně často. Především nejdou skoro nebo úplně odtranit spreje montana. Ale umíme si pomoct náhradním řešením. Problém je jediný a to je marmolit. Tady není pomoci a marmolit se musí zcela opravit.

 6. Souhlasím s panem Lipkou, že sprejeři by neměli stříkat Graffiti kam je napadne, jelikož tím ničí fasádu domů, historických památek nebo jiných stavitelských pozoruhodností. Odstranění graffiti se nemusí podařit na 100%, obzvlášť pokud nebyly ošetřeny antigraffitovou ochranou. Mohou zůstat trvale poškozeny.

 7. Realizace zakázky byla zahájena odstraňováním graffiti. Na graffity se nejprve nanesl odstraňovač grafitů a následně se chemii i s barvou graffiti smylo pomocí vody a vysokotlakého zařízení. Dále se podobným způsobem čistil spodní sokl, na který se nanesla čistící chemie, kterou jsme následně také umyli za použití vysokotlakého zařízení a vody. Další dny jsme prováděli výmalbu soklu fasádní barvou. Počasí nám moc nepřálo a tak jsem nanesení antigraffitové ochrany museli odložit až na druhé den. U hladkých povrchů antigraffitový nátěr nanášíme zpravidla ve 3 vrstvách. Důležité je podotknout, že jaký stav fasády natřeme antigraffitovým nátěrem, takový stav také zafixujeme. Pokud budou na fasádě například fleky, antigraffitový nátěr je ještě více zvýrazní, proto je důležité provést i důkladné očištění povrchu před nanesením antigraffitové ochrany. U více savých a porézních materiálů jsme nuceni nanést mnohem více vrstev. V tomto případě se počet vrstev antigraffitového nátěru pohybuje v rozmezí 6 až 12 vrstev. Nejhůře se tímto nátěrem ošetřují povrchy z velmi silných strukturovaných materiálů, jako jsou povrchy z umělých kamenů, obkladů, atd. Zde doporučujeme nanést minimálně 9 vrstev antigraffitového nátěru. Zákazník byl s konečným výsledkem naší odvedené práce velmi spokojený.

 8. Na grafiti jsme nejdříve nanesli velmi účinný odstraňovač grafitů, který jsme nechali chvíli působit. Za použití vysokotlakého zařízení se grafity společně s chemií smyly. Povrch, ze kterého jsme odstraňovali graffiti, byl dříve ošetřen neznámou ochranou, kterou zajistila jiná firma a tato ochrana byla nanese již před delší dobou, proto námi provedené odstranění graffiti se nepodařilo s maximální úspěšností. Na základě našeho snažení byly graffiti odstraněny z 70%. Jakmile jsem odstranili grafity, co nejvíce to bylo možné, provedli jsme nátěr povrchu fasádní barvou, která nám byla dodána přímo zákazníkem. Fasádní barvu jsme nechali důkladně zaschnout a poté následovalo ošetření antigraffitovou ochranou. Nanášeli jsme antigraffitový nátěr na oba štíty domu. U hladkých povrchů tento nátěr nanášíme zpravidla ve 3 vrstvách. U více savých a porézních materiálů jsme nuceni nanést mnohem více vrstev. V tomto případě se počet vrstev antigraffitového nátěru pohybuje v rozmezí 6 až 12 vrstev. Nejhůře se antigraffitovým nátěrem ošetřují povrchy z velmi silných strukturovaných materiálů, jako jsou například povrchy z umělých kamenů, obkladů. Zde doporučujeme nanést minimálně 9 vrstev antigraffitového nátěru.

 9. Naše práce začala nejprve oprášením a čištěním povrchu fasády v Praze a dále se postupovalo k demontáži poškozeného obkladu, osekávání stěny pod dlažbou, spárování a síťkování. Na celou vytýčenou plochu jsme nanesli na budovu v Praze penetrační nátěr. Tento nátěr jsme nechali do druhého dne důkladně proschnout a pokračovali jsme v nanášení fasádní barvy na námi připravený podklad. Dále přišlo na řadu měření, řezání a lepení nové dlažby (cca 6,5 m2). Po dokončení nového obkladu jsme povrch budovy Praha ochránili antigraffiti nátěrem, který jsme nanášeli ve dvou vrstvách. Antigraffiti ochrana Praha je jedinou možností, jak snadně odstranit vzniklé grafity na povrchu fasády. V případě, že se odstraňují v Praze graffiti z povrchu, který nebyl ošetřen antigraffiti ochranou, není nikdy výsledek dokonalý a nepodaří se grafitu v Praze zbavit úplně. Pokud naše firma provede antigraffiti nátěr, získá tím náš zákazník v Praze kvalitní ochranu, jejíž životnost je 4 až 6 let. Při nanášení antigraffiti ochrany při této zakázce se spotřebovalo celkem 10l anfigrafitového nátěru. Před tím, než jsme nanesli druhou vrstvu antigraffiti nátěru, jsme nejprve nalepili nad dlažbu lemovací lišty. Zakázka končila závěrečným čištěním dlažby po celém obvodě domu a úklidem stavební sutě. Zákazník zhodnotil námi provedenou práci velmi kladně.

 10. Každý kdo se již dostal do situace, při které musel řešit odstranění grafitů (tagů) z budov a jiného zařízení, zjistil, že při jakékoliv snaze se nedají graffiti dokonale odstranit. Buď nejsou odstraněny vůbec anebo jen z malé časti. Tento problém bude vyřešen, pokud povrch bude ošetřen antigraffiti ochanou. Antigrafiti ochrana Pardubice je v podobě nátěru nebo nástřiku. Naše firma Vám zajistí antigrafity ochranu Pardubice a po celou dobu její životnosti bude provádět servis odstranění grafiti Pardubice. Životnost antigraffiti ochrany se pohybuje v rozmezí 4 až 6 let. Servis a účinné způsoby boje s grafiti Pardubice funguje tak, že pokud se na Vaší budově objeví graffiti (tagy), tak Vy nás kontaktujete buďto telefonicky nebo prostřednictvím emailu na naši emailovou adresu centrala@a-servislipka.cz. Oznámíte nám, že se na Vaší budově vyskytují grafiti Pardubice a naše firma za Vámi ihned přijede, pokud to klimatické podmínky dovolí. Venkovní teplota pro práci s grafity musí být nad 10 °C. Jestliže nejsme schopni se k Vám dostavit, zaručujeme nejpozdější dobu našeho příjezdu do 14 dnů. Dokážeme odstranit i sebemenší grafity Pardubice a jejich odstranění bude bez jakýchkoliv potíží a se 100 % výsledkem. Za pomoci anti-grafiti nátěru Pardubice nemusí být řešena úprava barvy fasády nebo jiná oprava povrchu. Na místo, na kterém došlo k odstranění graffiti, naneseme nový plát antigraffiti ochrany a to zcela zdarma. Ověřenou a účinnou formou je boj proti graffity a jejich okamžité a opakované odstraňování.

 11. Provedli jsme odstranění graffiti z fasády na budově České Spořitelny v Praze-Opatově. Graffity odstraňujeme po celé Praze, jejím okolí, po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Největší objem práce v ČR realizujeme v Praze. Naše firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. se specializuje na program “Budovy bez grafitového znečištění a vandalismu”. To znamená, že našemu zákazníkovi zaručujeme stálou čistotu fasády bez graffitů. Tohoto dosáhneme tím, že na fasádu naneseme antigraffitový nátěr jako ochranu proti graffiti. Pokud fasádu, která je ošetřena našim antigraffitovým nátěrem posprejuje, udělá grafity nebo vytvoří nevkusný tag nějaký pouliční umělec, naše firma od oznámení nejpozději všad do 14 dnů odstraní i to nejmenší graffiti a automaticky vrátí zpět zeslabenou antigraffitovou ochranu na místo. Tento předpoklad pro odstraňování graffiti platí, pokud to umožní klimatické a pověternostní podmínky. Odstraňovat graffity nelze, pokud teplota klesne pod 10°C. V tomto případě chemie, která provádí odstraňování graffitů nefunguje a její účinná složka na odstranění graffity je neúčinná. Ze zkušenosti můžeme ale taky říct, že při takto nevhodných povětrnostních a klimatických podmínkách nepřibývá ani graffity. Jakmile se ochladí, graffiťáci zanechávají svého pokleslého pouličního umění a není proto potřeba odstraňovat graffity. Odstraňování graffitů v Praze a jejím okolí se provádí od dubna do konce prosince. V měsících leden až březen nejsou vhodné klimatické podmínky. Netrénovaní a zchoulostivělí graffiťáci vysedávají po barech, hospodách a není potřeba graffiti odstraňovat, jelikož je graffiťáci až na malé výjimky nic nevytvářejí.

 12. Firma se specializuje na odstranění graffiti a antigrafitové nátěry. Také se zabýváme čištěním fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG (tvz. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení. Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu). Další metodou čištění je pískování. Pískování je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá také pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Zabýváme se i mytím, čištění a leštěním oken, výloh a všech prosklenných ploch, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tvz. nešpinavou úpravou, která je obzvlášt vhodná pro okna s špatnou dostupností, po dohodě čištíme markýzy a hloubkově čistíme koberce a to strojovou metodou. Úklidové služby provádíme nejen po celé České republice, ale také na Slovensku, v Rakousku a Německu. Máme silné zázemí firmy a velmi kvalitní a rozsáhlý strojový park, disponujeme kvalitními a prověřenými pracovníky. Cenové relace úklidů a služeb jsou velmi přijatelné. Velmi žádanou služnou je odstranění graffiti. Např. u této zakázky na odstranění graffiti z mramorové desky v Brně na ulici Orlí, je patrné, jakých graffiti je nejvíce. Nejvíce graffiti jsou tvz. tagy, nesmyslné podpisy, kterými se současná pokleslá a bezprizorní mládež pokouší zviditelnit. Toto graffity se provádí konkrétními speciálními fixy, které jsou téměř neodstranitelné. Některé tyto grafitové fixy jsou ještě hůře odstranitelné než grafity, které se provádí sprejováním. Podle našeho názoru si tito pouliční umělci svým zločinným chováním vůbec neuvědomují, jaké napáchají škody. Na této fotografii před odstraněním graffiti v Brně a po odstranění grafity zde konkrétně vidíme, že i přes velmi pečlivý pokus o odstranění tohoto graffiti na mramorové desce, zůstává zcela viditelný stín po odstraněném grafity, protože majitel budovy neměl na této mramorové desce antigrafitovou ochranu. Vzhledem k tomu, že zde nebyla před grafitovým útokem nanesena antigrafitová ochrana, došlo u této mramorové desky k trvalému a nevratnému poškození. Pokud by na této mramorové desce bylo nasprejováno graffiti nějakou jinou, ještě odstranitelnou barvou, bylo by možné desku zachránit. V tomto případě bylo provedeno grafity nebo tag velmi kvalitní fixou, která již nikdy nepůjde 100% odstranit a nebude zde možné provést ani krystalizaci mramoru. Při tom by se zde jednalo o náklad na aplikaci antigrafitové ochrany pouze v desítkách korunách.

 13. Mnoho měst zaplavuje v čím dál větším měřítku éra, která způsobuje toto nemilé poškození majetku. Firma nabízí kvalitní odstranění graffiti v Praze a antigraffiti ochrana Praha. Je důležité, aby zákazník vyhodnotil situaci, kdy zjistí, zda jeho majetek není na místě, kde může být sprejery poničen. Toto jsou zpravidla temné uličky, blízkost parků, hospod a hudebních klubů. Vždy doporučujeme na těchto místech nanášet antigraffiti nátěr Hradec Králové, který zajistí 100% odstranění graffiti z posprejované fasády. Oprava fasády nejen, že je finančně náročná, ale také se ji nepodaří vždy opravit tak, jak vypadala dříve. Tam kde není antigraffiti nátěr Hradec Králové mají naši pracovníci zkušenost takovou, že se jej podaří odstranit ze 60 – 90%. Tato procenta však nejsou uspokojivá ani pro nás ani pro zákazníka. Graffiti na fasádě se snažíme zeslabit co nejvíce, za pomoci odstraňovače graffiti a vysokotlakého zařízení. Potom nastává fáze, kdy necháme namíchat barvu, podle nejbližšího odstínu a přemalujeme ji. Nutno podotknout, že barvu nelze namíchat nikdy přesně, na fasádu působí slunce, déšť, prach a městské spady, které si s odstínem barvy hrají a tak ji mění. Doporučujeme zamalovat graffiti alespoň do úrovně, kde bylo namalováno, ale samozřejmě je lepší přemalovat celou část majetku. Problém nastává hlavně tam, kde jsou fasády ze strukturovaných a porézních povrchů, např. marmolit. Marmolit se skládá z drobných kamínků, který je vidět čím dál častěji na spodních částech domů. Do těchto kamínků se spreje dostanou hluboko do struktury a tak již marmolit není možné vyčistit, tak důkladně, jak bychom si představovali. Bohužel marmolit nelze přemalovat a je zde jediná možnost a to výměna poškozené plochy, za nový marmolitový obklad. Zákazníkům doporučujeme si na tyto porézní a strukturované povrchy nechat nanést antigraffiti nátěr či nástřik, který provádíme v 6 – 12 vrstvách u tohoto druhu fasády. Předejdou tak zbytečným finančním nákladům, které způsobí oprava marmolitové části domu. Jak při odstranění graffiti Hradec Králové, tak i při antigraffiti nástřiku v Hradci Králové, je třeba, aby bylo vhodné počasí a to je minimální 10° teplota. Na hladké povrchy provádíme antigraffiti ochranu – AGO, v podobě nátěru válečkem a ve 3 vrstvách. Antigraffiti ochrana má dobu životnosti 4 – 6 let – tato doba vám také zaručí naše velmi levné servisní odstraňování graffiti z povrchu fasád. Při poškození vaší fasády stačí zavolat na telefonní číslo +420 608 740 707 a dohodneme se na termínu, který se vám i nám bude hodit. Maximální doba, kdy provedeme odstranění graffiti je maximálně 14 dnů. Většinou není problém graffiti odstranit i do druhého dne, pokud budou naši zaměstnanci volní.

 14. Pravidelné a servisní služby spojené s odstraňováním graffiti, jsou realizovány společností na celém území České a Slovenské Republiky, Rakouska a Německa. V České republice zaujímá odstranění graffiti v regionu Pardubice velký nárůst a vandalové v Pardubicích o sobě prostřednictvím tagů a graffiti ničí fasády našich zákazníků ve větším a větším měřítku. Hlavním problémem s graffiti spočívá v tom, že se je nedaří odstranit vůbec nebo pouze jen z malé části. Jednoznačně ale záleží , na jakém podkladu jsou graffiti nastříkány a jestli se jedná o místo, které bylo ošetřeno antigraffiti nátěrem a pokud se odstraňují graffiti z povrchu, který nebyl ošetřen antigraffiti nátěrem nebo nástřikem, úspěšnost odstranění je v rozmezí 60 až 90%. Velmi problematické je odstranění graffiti z povrchů, jako jsou například mramor, žula nebo přírodní kámen – tzv. Ušlechtilé materiály, neboť sprejová barva se dostane hluboko do struktury povrchu. I přes velkou snahu našich zaměstnanců se nepodaří ze strukturovaných povrchů graffiti odstranit 100%. 100% výsledek odstranění graffiti zaručí, námi aplikovaný, antigraffitový nátěr nebo antigraffitový nástřik. Tento nátěr zaručí úplné odstranění graffiti v Pardubicích i na strukturovaných fasádách. Zajistí-li vám naše firma antigraffiti nátěr či nástřik na Vaší budově, dokážeme kdekoliv v České a Slovenské Republice a i v Rakousku odstranit graffiti do 14 dnů, ať se jedná o jakýkoliv rozsah graffiti. Je pro nás důležité včasné a rychlé odstranění graffiti, které může zajistit i to, že Vám na budovy graffiti nikdo nebude malovat. Pouličním umělcům jde převážně o to, aby jejich graffiti byly veřejnosti s trvalou platností na očích, a když zjistí, že jejich dílo je možné velmi rychle odstranit, tak jdou se zpravidla realizovat někam jinam, tudíž je váš majetek ochráněn.

 15. Hledáte firmu, která provede kvalitní odstranění graffiti z vašich fasád či nabízí následné servisní a levné služby odstranění graffiti z antigraffiti ochrany, která vám zaručuje nejen preciznost odstranění, ale také velmi profesionální přístup a flexibilitu. Odstranění graffiti z fasád, které nejsou chráněny antigraffiti ochranou, je velmi obtížné a zřídka se nám stane, že graffiti odstraníme aniž by zůstaly stíny po spreji. Naše úspěšnost je téměř 60 – 90% tam, kde není antigraffiti ochrana. Na takových fasádách provádíme opravy následujícím způsobem – odstraníme graffiti na nejvyšší možnou míru a stíny zamalujeme fasádní barvou nebo využijeme služeb kameníka, který opraví fasády z ušlechtilých materiálů. Je ale důležité upozornit zákazníka na fasádní barvu, necháváme ji odborně namíchat podle odstínu, ale po zaschnutí může barva být jiná a je to z toho důvodu, že na fasádní barvu působí okolní vlivy, tak se špiní či bledne a mění se velmi rychle její odstín. Předejděte poškození vaší fasády či majetku aplikací antigraffiti ochrany, která zaručí 100% úspěšnost při odstranění graffiti. Aplikujeme ji ve dvou verzích: Antigraffiti nátěr – 3 – 6 vrstev na hladké povrchy a antigraffiti nástřik – 6 -12 vrstev na strukturované a porézní povrchy, u kterých je třeba zakonzervovat drobné spáry, do kterých by se mohla barva spreje dostat. Pokud vám naše firma aplikuje na fasádu antigraffiti ochranu, tak vám zaručujeme následný a velmi levný servis odstranění graffiti, který probíhá tak, že nás kontaktujete a my podle klimatických podmínek určíme termín odstranění graffiti z vaší fasády. Zpravidla jsme schopni vše zrealizovat ihned a nebo nejpozději do 14 dnů, pokud jsou špatné klimatické podmínky, kdy na odstranění graffiti musí být teplota minimálně 10°C, aby odstraňovač reagoval a graffiti rozpouštěl. Po aplikaci odstraňovače vše umyjeme vysokotlakým zařízením. V žádném případě nelze použít rotační trysku, která by mohla poškodit nejen antigraffiti ochranu, ale také fasádní barvu, která by se následně musela opravit. Nedoporučujeme tedy odstraňovat si graffiti sami, i když spousta firem tvrdí, že si jej sami odstraníte. Pořád je to velmi náročná práce i pro nás a museli byste vlastnit mnoho odstraňovačů, jelikož odstraňovače reagují na každý druh spreje jinak.

 16. V případě, že se odstraňují graffiti z povrchu, který není ošetřen antigraffiti ochranou, není nikdy výsledek 100% a nepodaří se graffiti zbavit úplně a zůstanou stíny. Pokud mají být graffiti (tagy) z fasád a jiných povrchů bezproblémově odstraněny, doporučujeme na povrch nanést antigraffiti nátěr či nástřik Ostrava. Naše úklidová firma vám zajistí velmi kvalitní a účinnou ochranu povrchů fasád, která má životnost 4 až 6 let. Ze zkušeností, které jsme při práci s odstraňováním graffiti získali víme, že pokud není graffiti nejen velkých rozměrů, ale i malého rozměru z fasády ihned odstraněn, zanedlouho na tomto místě přibývají další graffiti. Antigraffiti nátěr můžeme také označit za jediný možný prostředek prevence proti vandalům. Odstranění graffiti Ostrava s využitím antigraffiti nátěru přináší vždy 100% výsledek. Při odstranění graffiti Ostrava z povrchů ošetřených antigraffiti ochranou je graffit úplně a dokonale odstraněn z fasády a také zaručíme, že samotný povrch fasády není nijak poškozen. Graffiti nemají šanci prostoupit přes ochranu, která fasádu zakonzervovala a vsáknout se hluboko do struktury povrchu. Při odstranění graffiti v Ostravě používáme kvalitní odstraňovače a vysokotlaké zařízení, kterým roztok smyjeme spolu se sprejem z fasády. Nesmí se v žádném případě použít rotační tryska, která nepoškodí pouze AGO – antigraffiti ochranu, ale také může velmi nepříjemně poškodit fasádu. Graffiti, které jsou vytvořeny na kamenných stěnách je potřeba odstraňovat velmi šetrně a pokud není tato stěna ošetřena AGO, tak je třeba přivolat kameníka, který stěnu zrestauruje, jelikož sprej neodstraníme z porézních povrchů tak, jak bychom si přáli. Problém je i u marmolitu, který je na spodních částech fasády vidět čím dál více. Marmolit, který není ošetřen AGO, je po napadení třeba odstranit a nanášet znovu nový. Toto je velmi nákladné, proto doporučujeme v zásadě nanášet na porézní a strukturované povrchy antigraffiti ochranu.

 17. Odstranění graffiti z povrchu, na který nebyl nanesen antigraffiti náter nebo nástřik, nepřináší 100% výsledek a úspěšnost při odstranění je jen částečná anebo také žádná, což je pro naše zákazníky neuspokojující. Je třeba fasádu opravit do původního stavu a odstranit tak graffiti a tagy úplně. A SERVIS LIPKA nabízí ochranu, kterou nazýváme AGO – antigraffiti nátěr, antigraffiti nástřik. Tato ochrana může zajistit a zároveň i zaručit, že následují odstranění graffiti, již nebude problémem. Antigraffiti ochrana Hradec Králové může zajistit i samotné odrazení sprejerů a to dvěma způsoby. Za prvé pochopí, že jejich díla nemají trvalou životnost na vaší fasádě, kterou by si zrovna představovali a jdou hledat jiná místa, kde budou moct tvořit svůj street-art. Za druhé antigraffiti ochrana jde jemně vidět, vizuálně působí jako pololesklý lak a zkušení sprejeři již ví, že zde nemá smysl ztrácet čas a barvy, protože graffiti a tagy rychle zmizí. Writteři své graffiti vytvářejí také z důvodu toho, protože chtějí ostatním ukázat, že tohle místo patří jim a tak vytyčují hranice území, které považují za jakési své virtuální teritorium. Graffiti se objevuje zejména ve velkých městech jako je Praha, Brno, Bratislava, Vídeň a Mnichov. Tato města jsou postižena velkým množstvím graffiti, kdy je třeba zvážit, jak nejlépe ochránit svůj majetek a tak předejít velkým finančním nákladům na opravy majetku. V těchto případech na ilegálních plochách, které patří našim zákazníkům, jde pouze o vandalismus a ne o žádné umění. Je mnoho legálních ploch, které ale nejsou pro sprejery dosti adrenalinové. Víme ze zkušenosti, že i při poskytování těchto legálních ploch, graffiti na ilegálních plochách nemizí a je to jakýsi sport, který poškozuje majetek jiných.

  • Od firmy A SERVIS LIPKA, máme nátěr na naši fasádě domu. je to 3 roky a funguje to bezchybně. Po natření budovy jsme pár krát ještě volali firmu na odstranění, ale od té doby je fasáda čistá. Ti Lumpové chodí asi jinam. Jednozančně doporučuji toto řešení.

   • Nás obytný dům v Praze na Jižním městě, které bych nazval pražským Bronxem je taky, už skoro rok čistý. Měli jsme ho krásně vyzdobený, ale po zateplení fasády jsme vybrali firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., a nechali jsme natřít barák po obvodu do výšky 3m. Asi 5x se firma volala na provedení odstraňování graffiti. Vandalové pochopili, že u nás si už neškrtnou a šli asi taky jinam, protože u nás je klid sprejerských zbraní. Takže firmě A SERVIS LIPKA, to funguje evidentně velmi dobře a naše vynaložené prostředky šli správným směrem.

  • Firmu A servis Lipka, jsme vybrali z vyběrového řízení po dokončení zateplení našeho domu. Předsednictví SVJ vyhodnotilo nabídku jako nevýhodnější a nejkvalitnější. V ceně 120,- Kč/m2 máme natřený dům trvalou antigraffitovou ochranou s plnou živostností 6 let od německé firmy Nortech. A servis funguje velmi hbitě a na domě se žádná čmáranice dlouho neohřeje.

    • Dobrý den,
     antigraffitová ochrana je nátěr na na všechny typy povrchů, kromě skla, polykarbonátů, a leštěných kovů. Je to paropropustný a hydrofobní nátěr, který zajišťuje následnou 100% úspěšnost při odstranění graffiti. Bez tohoto nátěru lze graffiti odstranit s úspěšností pouze z 60-90%. Životnost antigraffitové ochrany se pohybuje kolem 4-6 let.

     S pozdravem a přáním pěkného dne,
     Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

   • Děkujeme za kladnou odezvu. Těší nás spokojení zákazníci.

    S pozdravem,
    Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno