Endometrióza je ženské onemocnění gynekologického charakteru, které se objevuje v reprodukčním věku ženy. Vzniká v případě, kdy z těla v průběhu menstruace neodchází částečky endometria, tedy výstelky dutiny děložní. V důsledku toho tyto znečištěné hormony z těla neodchází, ale dostávají se do břišní dutiny a zachycují se na ženských orgánech či v pánevním dně. Zasaženy přitom mohou být i mnohem vzdálenější orgány, jako je například mozek nebo plíce.

Příznaky endometriózy

Příznaky tohoto onemocnění, které je způsobeno hormonální nerovnováhou, jsou bolestivá menstruace, bolest v podbřišku, velmi silné krvácení, bolestivý pohlavní styk a může vést až k neplodnosti. V neposlední řadě se mohou také vyskytovat stopy krve v moči.

Léčba endometriózy

V případě podezření na endometriózu je nezbytně nutné navštívit svého gynekologa, který toto onemocnění potvrdí nebo vyvrátí. V případě, že je onemocnění potvrzeno, nasazuje se léčba, která může být chirurgická anebo hormonální, přičemž obě se mohou prolínat.

Prevence tohoto onemocnění je bohužel nemožná, protože faktory, které se podílí na vzniku tohoto onemocnění, jsou genetického, imunologického nebo hormonálního původu. Svým genům se nevyhneme, co se však týká hormonální rovnováhy, můžeme ji správnými kroky podporovat.

Jak dbát na hormonální rovnováhu

Ženské tělo je velmi těžce pochopitelným organizmem. V důsledku menstruačních cyklů se působení hormonů v průběhu každého týdne mění, žena může být náladová, pociťovat chutě na slané, na sladké a tak dále. Existuje však mnoho cest k tomu, abychom tělu ve správné funkci hormonální rovnováhy pomáhaly. Klíčovým je udržovat se v pohybu, dobře spát a stravovat se tak, aby mělo tělo dostatek potřebných živin. Doplněk stravy Vellena obsahuje komplexní složení vitaminů a minerálů. Ty se podílí na správné funkci imunitního systému, zmírňuje výkyvy nálad, pocity smutku a deprese a napomáhá předcházet únavě a vyčerpání. Vellena kombinuje péči o psychické i fyzické zdraví a napomáhá k normální funkci hormonů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno