V unikátní krajině Vysočiny, často nazývané zeleným srdcem České republiky, najdete luxusní zámecký hotel Chateau Herálec. Nedaleko od něj navíc leží chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy, což je jedna z ekologicky nejzachovalejších lokalit v celé naší zemi. Toužíte-li strávit čas v přírodě a zároveň máte rádi kvalitní služby vysokého standartu, právě Chateau Herálec dokáže splnit všechna vaše očekávání. A pokud nevíte, kdy se vydat, věřte, že každá část roku má na Vysočině své jedinečné kouzlo.

Ztraťte se v lese a mezi skalami

Až šedesát procent krajiny Žďárských vrchů pokrývají lesy doslova protkané hustou sítí turistických tras všech obtížností a délek. V lesích se navíc ukrývají skalní útvary lákající horolezce, ale i běžné turisty. Milovské perníčky, Devět skal, Dráteník, Bílá a Černá skála či Malinská skála. Tyto a mnozí další kamenní velikáni zkrášlují místní přírodu. Vedou k nim lesní pěšinky a na mnohých z nich se nachází nádherné vyhlídky. Ždárské vrchy jsou ze zámku dobře dostupné autem a hodí se na turistiku ve všech ročních obdobích.

Pěšky i na kole okolo zámku

Personál hotelu si navíc dal dost práce s tím, aby pro hosty připravil ideální tipy na cyklistické i turistické trasy přímo v okolí hotelu. Pobyt na zámku si tak můžete zpříjemnit celodenními výlety do okolí. Na recepci hotelu vám nejen vypůjčí hole na nordic walking, ale taky vám poskytnou přesné popisy tras třeba do Stonetown či Svaté Anny. Preferujete-li přesuny na kole, sjednejte si místo turistických holí na recepci spíše půjčení kvalitních trekových kol.

Příroda pod okny pokoje

Největší výhodou ubytování na zámku Chateau Herálec je ale park, v němž se stavba původně ze 13. století nachází. Starý anglický park je plný vzrostlých stromů, na nichž hnízdy spousty ptáků a pod nimiž hosté najdou stín a spoustu míst k rozjímání a piknikům. Pokud tedy nejste fanoušci náročné turistiky, vydejte se jen na krátké bloumání přímo v areálu hotelu.

V zámecké kuchyni vám rádi připraví piknikový koš plný dobrot a vy si tak můžete udělat snídani, oběd či večeři na čerstvém vzduchu. Mimochodem výhled do zeleně je také z oken apartmánů, jídelen i úžasného wellness a spa pod hlavičkou přírodní francouzské kosmetiky L’OCCITANE. Budete si proto pořád připadat ve spojení s přírodou.

Koupání v lomu, rybaření a jízda na koni

Nasávat pocit naprosté volnosti a klidu, kterým disponuje snad jen příroda, můžete také při některé z dalších nabízených aktivit. Přátelský a milý personál hotelu vám zajistí rybaření, dlouho vyjížďku na koni nebo si můžete půjčit zámecký kabriolet a vydat se na piknik do nádherného lomu vzdáleného jen pár kilometrů od zámku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno