Jedná se o směsi látek, které se přirozeně vyskytují v rostlinách. Esenciální oleje mohou být jednodruhové i vícedruhové.

 

Jak vybírat esenciální oleje

Esenciální oleje se destilují z přírodních silic, které produkují rostliny. Proč se ale vůbec využívají, k čemu jsou dobré? Vonné látky obsažené v rostlinách dokážou ovlivňovat náš organismus po fyzické i psychické stránce. S použitím vhodného esenciálního oleje tak svému tělu přinesete úlevu na mnoha úrovních. Ať už esenciální oleje používáte pouze jako prevenci, nebo se jejich použitím snažíte zabránit zhoršení nějakých problémů, vždy při koupi dbejte na jejich kvalitu.

Tyto oleje jsou velmi koncentrované a obvykle stačí jen pár kapek. Každá lahvička v sobě ukrývá účinné látky ze set až tisíců kilogramů rostlin. K ředění esenciálních olejů používejte rostlinné oleje lisované zastudena – například olej olivový, mandlový, jojobový, meruňkový atd. Mezi známé a kvalitní výrobce patří česká značka Nobilis Tilia, jejíž esenciální i rostlinné oleje nabízí obchod Ateliér Zdraví.

Široký sortiment esenciálních olejů

Každý esenciální olej má jiné blahodárné účinky. Mezi nejoblíbenější patří oleje z citrusů (citron, mandarinka, pomeranč), dále je velmi oblíbený eukalyptový éterický olej, který pomáhá při dýchacích potížích. Hřebíčkový olej je vhodný na ošetření bolestivých zubů. Jasmín přispívá k uvolnění svalů a má také afrodiziakální účinky. Máta je vhodná na podporu trávení a velmi známý je i oreganový olej, který se používá pro posílení imunity.

Esenciální oleje vždy tedy vybírejte velmi pečlivě a nejprve je zkoušejte v malém množství, abyste se přesvědčili, že vám budou vyhovovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno