Vrátili jste se z dovolené plní nezapomenutelných gastronomických zážitků a teď byste si obdobnou atmosféru vykouzlili i doma? Chcete si vyzkoušet uvařit exotické jídlo přímo ve vaší kuchyni? V tom případě využijte dokonalé nabídky nákupu exotického koření, které jinde v tradičních obchodních řetězcích jen těžko naleznete. Právě koření dodává jídlu svou specifickou chuť, proto se rozhodněte pro nákup ve specializované prodejně a dejte šanci novým chutím s méně známým a přesto ve svých zemích tolik používaným kořením. Překvapte svou rodinu nebo přátele novým receptem.

 

Černá cibule pro lepší chuťIMG_9889-600x600

Černá cibule je tradičním kořením používaným v pokrmech po celém středním východu a Indii. Mimo typické chuti je obdařena ohromnou silou hubit bakterie, plísně a viry jakéhokoliv ražení. Příjemně ostrá chuť zlepšuje trávení a celá řada vitamínů skupiny B zlepšuje nervovou soustavu a využitelnost jednotlivých vitamínů. Dá se použít jako skvělá náhražka nezdravého černého pepře, který sliznice našeho žaludku přímo ničí.

 

Macca zdraví z Peru

Staří Inkové se namísto prášků a nesmyslných tablet obraceli výhradně k přírodě, která vydává veškeré potřebné suroviny k vyléčení všech nemocí. Jedna z takových zázračných věcí je i Macca, kořenová plodina původem z peruánských And, která v dnešním světě ohromuje celou řadu odborníků. Do Evropy se dostala s objevením Ameriky španělskými kolonisty, kteří odhalili její mimořádné vlastnosti. Používejte tuto plodinu jako koření do džemů, polévek, koláčů, jogurtu, ovocného salátu nebo do džusů.

 

chia_seminka-600x600Chia semínka

Chia semínka byla po dlouhou dobu typickou součástí potravy dávných Aztéků, Inků i Mayů. Tato semena mají velmi vysokou nutriční i energickou hodnotu. V těchto semenech je dokonce 5x více vápníku než je tomu v mléce, kde se navíc nachází anorganický vápník, který paradoxně vytváří skvělé podmínku pro tvorbu osteoporózy. Chia semínka nejsou vhodná pro osoby, které mají nízký tlak, nebo berou prášky na ředění krve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno