Největší výhodou PVC podlah je jejich univerzálnost. S výjimkou agresivního prostředí, můžete lina položit do suchých i vlhkých prostor, ale také do dílen, hal lehké výroby či chodeb vyžadující velkou nosnost. PVC podlahy navíc sympatizují také s podlahovým vytápěním. Jediné, co musíte při nákupu zvážit je správný výběr modelu s odpovídajícími vlastnostmi.

 

Luxusní a přitom praktické

Do kuchyní, koupelen a sanitárních prostor je vhodné vybrat PVC podlahu s protiskluzovým a antibakteriálním povrchem. To zajišťuje nejen vysoký hygienický standard, ale také snadnou údržbu. Praktičnost ale PVC podlahám na efektu rozhodně neubírá. Důkazem je belgická společnost IVC s novou trendy řadou podlah Stonemark v dekoru kamene určenou do koupelen a sprch. Kuchyně a jídelní kouty naopak rozzáří atraktivní vzhled vzorů Woodline či  Woodmark Wizzart.

 

Nechte se unést lákavými barvami

Moderní varianty studených i teplých barev nabízí široký výběr modelů s matným i lesklým vizuálním efektem. Za zmínku stojí kolekce PVC DesignTime Contract od značky Gerflor, nabízející až 10 postmoderních pixelových dekorů nejen  pro dětské pokoje a společenské místnosti, ale také pro komerční využití.. Pokud toužíte po luxusnějším dojmu, jistě vás osloví imitace přírodního dřeva či minerálních kamenů v sérii nazvané DesignTex.

Při zařizování obývacích pokojů a ložnic je však třeba dbát také na zvýšení komfort a měkký došlap. Tyto parametry jsou doménou v hledáčku holandské firmy Forbo. Nadčasové měkčené PVC podlahy ze série Novilux tlumí kročejový hluk a minimalizují vibrace, takže jsou skvělým řešením do každé obytné místnosti.

 

Uspokojí i náročné požadavky

Pokud však raději tíhnete k decentnosti, doporučujeme prolistovat katalog jednoho z největších výrobců PVC podlah Beaulieu, Unikátní vzory evokující dojem prkenných a skládaných podlah skvěle propojují užitečnost s designem. Jedinečnou volbou pro bytové a obývací prostory se proto jednoznačně stávají modely typu Vinyltex či Sherwood Oak. Do kanceláří, kde podlahy častěji podléhají zkáze pod tíhou nábytku a přetížených židlí, představuje skvělé řešení varianta Sonica či Supratex. Kolekce  Beauflor poskytuje profesionální nabídku vysokozátěžových podlah, které jsou zákazníkovi dodávány v rolích o šířce až 5 metrů, což je skvělá zpráva pro majitele komerčních objektů. Certifikace a nezávadnost podlah Beauflor také umožňuje položení těchto krytin do ordinací, potravinových skladů, do škol a do dalších zařízení s vysokým požadavkem na hygienické podmínky.

A kde tyto fantastické podlahy najdete? Hezky česky u zkušených podlahářů v prodejnách Svět podlah společnosti Supellex, kde vám zkušení odborníci rádi doporučí vhodné designové řešení pro váš interiér i exteriér.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno