Ukrajinci jsou v Česku druhou nejpočetnější národnostní menšinou hned po Slovácích. Někteří momentálně odjíždějí, protože chtějí být nablízku svým rodinám, případně dostali povolávací příkaz. Další naopak míří do Česka, chtějí zde najít bezpečné útočiště. A celá řada hotelů, penzionů, vysokoškolských kolejí a dalších zařízení jim ho poskytuje. Které?

Česko se snaží Ukrajincům pomáhat všemi možnými prostředky. Univerzity poskytují Ukrajincům mimořádná stipendia, veřejnost pořádá sbírky oblečení a potřebných věcí, firmy vysílají na Ukrajinu autobusy se zásobami i autobusy, jež mají dopravit Ukrajince do bezpečí naší republiky.

Ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny poskytuje řada hotelů i penzionů

Navzdory všem těžkostem, jež nyní obyvatelé Ukrajiny prožívají, jim v ČR nezbývá než se zapojit do běžného života. Najít si ubytování, práci. Naštěstí je zde řada soukromých osob, firem i organizací, které se snaží pomoct. Ukrajince zaměstnávají nebo jim nabízí bydlení.

Velmi povedenou iniciativou je také snaha portálu Hotel.cz, který spustil vyhledávač ubytování pro Ukrajince. Aktuálně je v něm zahrnutých více než 200 hotelů či penzionů po celé ČR, jež nabízí ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny za výrazně sníženou cenu, nebo zcela zdarma. Hotely jsou do vyhledávače stále přidávány.

Kde najít ubytování pro Ukrajince?

Vyhledávač Hotel.cz je jediným centrálním vyhledávačem ubytování pro Ukrajince. Vyhledávají ho i organizace jako Člověk v tísni či Správa uprchlických zařízení MVČR. Je však určen také pro širokou veřejnost.

Další možností, kde vyhledávat ubytování pro Ukrajince v tísni, jsou různé facebookové skupiny s inzeráty o bydlení, jež fungují zejména v Praze, Brně a dalších větších městech. Řada soukromých osob je ochotna pomoct a Ukrajince ubytovat i zcela bezplatně.

Pokud i vy hledáte ubytování pro Ukrajince, podívejte se na Hotel.cz/pomoc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno