Každý z nás, když trochu zapátrá v paměti, si vzpomene na svou nejoblíbenější hračku. Jistě nebyla jen jedna, s přibývajícím věkem se lišil i náš hrací favorit. Když se vám narodí dítě, je dobré si vzpomenout na své dětství a uvědomit si, co pro vás hračky znamenaly. Nebyly to pouhé věci na ukrácení dlouhé chvíle, byly to kamarádi, kteří vyprávěli příběhy, rozvíjeli fantazii a učili nás poznávat svět. Proto byste měli věnovat velkou pozornost hračkám vašich dětí od první chvíle jejich života.

 

Hračky pro nejmenší

Děti rostou velmi rychle, jejich zájmy se mění z měsíce na měsíc. Potřeby pro miminka do třech měsíců zahrnují víc než jen pravidelnou stravu a spánek. Děti začínají objevovat svět, upoutají je zvukové, závěsné a pohybové hračky. Zkuste třeba hrací deku. V dalších měsících dítě zkoumá prostředí především ústy, proto by se neměly hračky skládat z drobných a ostrých částí. Děti reagují na výrazné barvy, vhodné jsou hračky podporující sluch, hmat a koordinaci. Rok miminka je zlomový. Poznává tvary, zdokonaluje motoriku a úchop. Dítě zabaví hračky stavebnice, dřevěné kostky nebo interaktivní látkové knížky, které vydávají zvuky. Hraní starších dětí už by mělo daleko víc podněcovat hru v kolektivu a tím i schopnost dítěte komunikovat s okolním světem. Děti kolem tří let začínají napodobovat svět dospělých, takže můžete mít doma malou hospodyňku nebo opraváře.

 

Nejlepší hračky pro vaše děti

Děti v předškolním věku už projevují hraním daleko víc svou povahu a učí se. Deskové hry jsou tím pravým způsobem, jak rozšířit jejich vzdělání. Oblíbená je třeba Ferda – Slova, která učí děti číst první slova. Vsaďte na motivy známých, a hlavně aktuálních pohádkových postav. I když je Krteček stále v kurzu u nejmenších, ty starší už víc sledují animované pohádky nejen z pera Walta Disneyho. Logické myšlení nejlépe rozvíjí hlavolamy pro děti nebo puzzle.

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak vážně, pokud mají vaše děti ještě po baráku nainstalované dětské zábrany, tak je něco asi hodně špatně, nemyslíte si? Já třeba jsem za to aby si někteří rodiče pořádně urovnali co je pro ně v životě opravdu důležité.

  2. Naše děti si hrozně rády hrají někde v uzavřených místnostech kde je hodně prostoru na jejich oblíbené stavebnice. Malý Michal miluje Merkur a Anička se zase našla v Legu. Nejde sice o nejlevnější typy stavebnic na světě, ale jsem ráda když se jim něco opravdu líbí a baví je to, to je můj cíl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno