Každý z nás, když trochu zapátrá v paměti, si vzpomene na svou nejoblíbenější hračku. Jistě nebyla jen jedna, s přibývajícím věkem se lišil i náš hrací favorit. Když se vám narodí dítě, je dobré si vzpomenout na své dětství a uvědomit si, co pro vás hračky znamenaly. Nebyly to pouhé věci na ukrácení dlouhé chvíle, byly to kamarádi, kteří vyprávěli příběhy, rozvíjeli fantazii a učili nás poznávat svět. Proto byste měli věnovat velkou pozornost hračkám vašich dětí od první chvíle jejich života.

 

Hračky pro nejmenší

Děti rostou velmi rychle, jejich zájmy se mění z měsíce na měsíc. Potřeby pro miminka do třech měsíců zahrnují víc než jen pravidelnou stravu a spánek. Děti začínají objevovat svět, upoutají je zvukové, závěsné a pohybové hračky. Zkuste třeba hrací deku. V dalších měsících dítě zkoumá prostředí především ústy, proto by se neměly hračky skládat z drobných a ostrých částí. Děti reagují na výrazné barvy, vhodné jsou hračky podporující sluch, hmat a koordinaci. Rok miminka je zlomový. Poznává tvary, zdokonaluje motoriku a úchop. Dítě zabaví hračky stavebnice, dřevěné kostky nebo interaktivní látkové knížky, které vydávají zvuky. Hraní starších dětí už by mělo daleko víc podněcovat hru v kolektivu a tím i schopnost dítěte komunikovat s okolním světem. Děti kolem tří let začínají napodobovat svět dospělých, takže můžete mít doma malou hospodyňku nebo opraváře.

 

Nejlepší hračky pro vaše děti

Děti v předškolním věku už projevují hraním daleko víc svou povahu a učí se. Deskové hry jsou tím pravým způsobem, jak rozšířit jejich vzdělání. Oblíbená je třeba Ferda – Slova, která učí děti číst první slova. Vsaďte na motivy známých, a hlavně aktuálních pohádkových postav. I když je Krteček stále v kurzu u nejmenších, ty starší už víc sledují animované pohádky nejen z pera Walta Disneyho. Logické myšlení nejlépe rozvíjí hlavolamy pro děti nebo puzzle.

1 komentář

  1. Naše děti si hrozně rády hrají někde v uzavřených místnostech kde je hodně prostoru na jejich oblíbené stavebnice. Malý Michal miluje Merkur a Anička se zase našla v Legu. Nejde sice o nejlevnější typy stavebnic na světě, ale jsem ráda když se jim něco opravdu líbí a baví je to, to je můj cíl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno