Význam pojištění domácnosti

Tato pojistka je tu od toho, aby kryla škody, které mohou vzniknout na věcech movitých – tj. na vybavení vašeho domova. Vztahuje se výhradně na movité věci, finanční kompenzaci od pojišťovny dostanete, když dojde k poničení nábytku, vybavení kuchyně, spotřebičů aj. Dokonce vás ochrání i v případě, když vás vykradou a zloděj si odnese cennosti a peníze. Jakou domácnost lze pojistit? Detailně je vše popsáno v odpovědích na časté dotazy k pojištění domácnosti.

zenusky.cz_online_ergo_cz_01

 

Jak správně pojistku nastavit

Správně pojištěná domácnost je klíčovým předpokladem k tomu, že v případě škody dostanete odpovídající finanční kompenzaci. Cena pojištění je závislá na velikosti obytné plochy a na reálné hodnotě majetku. Zatímco obytnou plochu spočítáte hned, samotný odhad ceny vám zabere delší čas. Nikam nespěchejte a vše důkladně propočítejte. Cca jednou za 5 let je dobré pojistnou částku aktualizovat. Vyplatí se to zejména tehdy, pokud jste provedli větší rekonstrukci, nakoupili nové vybavení apod.

zenusky.cz_online_ergo_cz_02

 

Oblíbená varianta s výhodnými bonusy

Domácnost si můžete pojistit online u většiny pojišťoven. Rozdíly v ceně nejsou velké, z čeho ale vytěžíte hodně, jsou bonusy. Mezi nejpopulárnější se řadí pojištění Bezpečný domov od Ergo a.s. Nabízí 4 výhodné bonusy:

  1. zdarma pojištění odpovědnosti (více o něm zde) do 3 000 000 Kč,
  2. asistenční služba 24 hodin denně,
  3. pojištění bez limitů na stavební součásti, elektroniku a sklo,
  4. pojištění zdarma pro vedlejší stavby a garáže do 50 m2 plochy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno