Možná nepatříte zrovna mezi zapálené turisty, a i přesto na nabídku putování s krosnou na zádech odpovíte ano. Co všechno je potřeba před cestou obstarat? S čím můžete během putování počítat?

Mrkněte s námi, jak si správně zabalit, neodrovnat si zdraví a navzdory náročnosti si užít výlet.

Promyslete náplň a terén

Od toho se bude odvíjet, co všechno budete potřebovat. Čekají vás nedotčené hory, kde se počasí rádo mění? Pak volte především dobré termo prádlo a termo oblečení. Pakliže budete třeba i sjíždět vodu, rozhodně neuděláte chybu, když si vezmete dvoje plavky, protože díky vlhkému spodnímu dílu, si můžete zadělat na nepříjemné zdravotní komplikace.

Zkroťte svoje nadšení

„Vezmu si tohle zelené triko a kdyby náhodou, tak i to žluté, no ale zase i to růžové se může hodit,“ poznáváte se? Nanoste všechny věci, které chcete vzít s sebou na jednu hromadu a spíše, než po barvách se dívejte po funkčnosti. Abyste měli složený dobrý základ z různých typů vrstev, jako je třeba bunda, mikina, triko s dlouhým rukávem a triko s krátkým, protože v chladnějších dnech vás pět triček a tři body na ramínka nezachrání.

Dobře rozložit zátěž

Může se zdát, že je jedno, jak naházíme věci do batohu, ale po čase zjistíme, že se nám to pekelně vymstí. Tak hledáme peněženku na dně, oblečení díky přehrabování je zmačkané, a protože jsme neuváženě dali jídlo nalevo a oblečení napravo, je poměrně náročné na špatném terénu během chůze udržovat rovnováhu.

Jak je to tedy správně? Těžké věci patří na dno, pak dle uvážení ostatní oblečení, jídlo a kosmetika, které ještě pro jistotu zabalíme do sáčků, kdyby došlo k nějakému pádu či zmáčknutí v kufru auta, abychom neměli půlku věcí mastnou či špinavou. Nahoru pak bundu, svačinový box, pití a peněženku s doklady.

Polní kuchyně

Možná si říkáte, že takzvaným KPZtkám již dávno odzvonilo, avšak opak je pravdou. Díky módní vlně zerowaste a osvětě, jak důležité je naši planetu chránit, se nemusíte stydět přibalit plecháček, ešus, ani tolik známou rybičku.

Kvalita je základ

Stejně jako to, co ponesete, je i důležité v čem. Pořiďte si proto skutečně kvalitní, vyztuženou a dobře padnoucí krosnu či zdravý batoh, který správně sedne vám či vašim dětem. Tyto značkové batohy jsou alfou i omegou zdravých zad nejen na výletech, ale i v každodenním životě.

Tak šup na záda a vzhůru za dobrodružstvím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno