Pořídili jste si domů odšťavňovač a nevíte, jak s ním pracovat? Nechte si poradit, jaké ovoce a zeleninu můžete použít pro přípravu chutných a zdravých šťáv. Velkou výhodou je, že po těchto šťávách budete velmi rychle hubnout. Stačí zařadit jednu šťávu denně a již za tři týdny uvidíte první výsledky.

Citrusové plody

Pokud se chystáte přidat do čerstvých šťáv citrusové plody, musíte je předtím oloupat. Kvalitní vysokootáčkové odšťavňovače Orava si poradí i se slupkou a zvládnou ji odšťavnit, ale v některých případech by vám výsledný drink zhořkl. Hlavně pokud byste neměli zakoupené bio ovoce.

Banány

Můžete je přidat do nízkototáčkového odšťavňovače OS-149, ale přidejte i kapku citrónové šťávy, aby banán v drinku nezhnědl a nezměnil celou barvu vašeho nápoje. V některých případech je lepší banán vynechat a raději jej použít do přípravy smoothie, pomocí kvalitního mixéru.

Jablka a hrušky

Tento druh ovoce patří mezi nejpoužívanější. Celé jablko nakrájíte na menší kousky, a to i s peckami, slupkou a jádřincem. Vyzkoušejte také hrušku, která dodá vašemu nápoji ojedinělou chuť. Některé tyto chytré spotřebiče, například vysokootáčkový odšťavňovač OS-109 A vám umožní vložit i větší kousky ovoce, díky velké plnící trubici.

Lesní plody a jahody

Určitě je můžete použít, myslete však na to, že se hodí spíš do smoothie drinků a výborně chutnají v kombinaci s mlékem. Vyzkoušejte však šťávu z malin, ostružin, borůvek nebo lesních, případně zahradních jahod. Pro naplnění sklenice však budete potřebovat docela velké množství těchto bobulovin.

Ovoce s peckami

Rozhodně ovoce nejdřív rozkrojte a vypeckujte. Ať už se jedná o třešně, višně, broskve, meruňky, blumy nebo švestky. Kombinujte je klidně i se zeleninou, případně bylinkami a kořením.

Kořenová zelenina

Výborné jsou i zeleninové šťávy, případně mix zeleninových a ovocných. Do odšťavňovače dejte mrkev, kouske celeru, petržel a klidně i nať petržele. Skvěle se hodí i bylinky nebo saláty. Vyzkoušejte například drink s čerstvým špenátem nebo rukolou. Kvalitní spotřebič vám zpracuje veškeré suroviny a odpad z ovoce a zeleniny bude minimální.

Koření jako bonus

Pro lepší chuť vašeho nápoje vyzkoušejte do výsledné odšťavněné šťávy přidat například špetku chilli, skořice, kardamonu nebo dalších druhů koření, podle kombinace jednotlivých kousků ovoce a zeleniny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno