O jarních očistách se toho všude kolem píše možná trochu více než je zdrávo. Každý poukazuje na zimní takřka letargické lenošení a káravě zdviženým prstem varuje před zdravotními komplikacemi, v lepším případě před jarní únavou. Teď se však na chvilku zastavme a představme si úplně jinou jarní očistu. Očistu, která se netýká našeho pochroumaného lidského organismu po zimním stresově vypjatém období, nýbrž našeho domu. Ano, i váš dům by se měl dle keltského náboženství pravidelně vykuřovat určitou substancí nejrůznějších bylin. Internetový portál Knihy dobra je opětovně u toho a poskytuje všem zájemcům cenné rady a rovněž nabízí ke koupi speciální byliny k tomu určené.

 IMG_7251-600x600

Jarní očista bylinným kouřem

 Hlavní zásada jarní očisty spočívá v pálení speciálních bylinek a bylinných směsí na rozžhavených uhlících, tedy až na velmi malé výjimky. V případě, že k vykuřování chcete použít kadidelnici s mřížkou, uhlík jednoznačně položte na mřížku.

Pokud máte k dispozici kadidelnici bez mřížky, určitě využijte písku jako izolační vrstvy a na něj položte uhlíky. Tento postup se pokuste dodržet a tím se vyhnete nepříjemnému nedopatření, že se vám dům nepodaří řádně očistit od všech špatných emocí, negací a myšlenkových usazenin.

 IMG_1382-600x600

Bílá šalvěj

Bílá šalvěj – latinsky Salvia apiana je mimořádně zajímavý druh americké šalvěje, která je k nalezení po celém západním pobřeží Ameriky. Indiáni ji dokonce považují za jednu z nejvzácnějších bylinek ze svého herbáře.

Svou důležitost sehrává především pro své léčivé účinky v oblasti očist. Právě z těchto důvodů se používá v nejrůznějších obřadech a při rituálech. Má neskonalý efekt na pročištění jakéhokoliv prostoru, předmětu, ale dokáže i svým aromatem napomoci při hledání cesty ze složité životní situace.IMG_1707-600x600

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno