Určitě to znáte. Dny za dnem utíkají, práce máte až nad hlavu a zjitstili jste, že léto v Čechách je na dobro pryč. Co teď, ale s tím?

Nechte shon shonem a vezměte si dovolenou. Ono Vám to beztak neuteče a není na škodu občas vypnout. Zda si vyberete dovolenou u moře či turistickou v přírodě necháme jen Vás. Proti Gustu…

Celoroční teplo, krásné moře, nádherné opálení, exotické nákupy a památky.

  •  DOVOLENÁ V AFRICE

Nejčastěji navštěvovanými zeměmi je  Tunisko a Egypt. Skvělými podmínkami se ale může pochlubit například také Maroko. Podzimní teploty se zde pohybují kolem 30 °C, což je rozhodně příjemnější, než tropická vedra v létě. Toto počasí je také vhodně pro poznávání místních památek.

V Tunisku stojí za návštěvu sultánské paláce v Monastiru, v Egyptě určitě nezapomeňte na Káhiru, která obzvláště v noci stojí opravdu za to. Dobrou zprávou při podzimní dovolené je hlavně méně hostů v hotelích. Pro většinu lidí už totiž plážová sezóna skončila, a proto je potřeba toho využít. V tuto dobu si zde můžete užít romantické procházky, aniž byste každou chvíli potkávaly zástupy turistů, takže co více si přát.

Vyberete-li si Tunisko, doporučujeme rozhodně návštěvu starověkého Kartága. Pro milovníky historie to rozhodně bude nezapomenutelný zážitek.  Jestli se ale naopak rozhodnete navštívit Egypt, určitě zkuste Hurghadu. Největší egyptské letovisko vám nabídne vše, na co si vzpomenete.

  • . JIŽNÍ STŘEDOMOŘÍ

Mnoho států z oblasti jižního Středomoří jsou velmi turisticky oblíbené destinace. Na některé je ale na podzim přece jen pozdě. Chorvatsko, Bulharsko a Itálie ukončují sezonu v průběhu září, pokud ale hledáte tropy, na podzimní dovolenou to rozhodně nejsou vhodná místa.  Proto z těchto států doporučujeme Turecko, Řecko a Kypr.

Pokud uvažujete nad návštěvou Turecka, doporučujeme například velký přístav Anthalya, která nabízí mnoho turistických využití, od rekreace až po návštěvu starých minaretů. Rozhodnete-li se ale cestovat do Řecka, rozhodně si vyberte nějaký z řeckých ostrovů, kterých je zde opravdu nepřeberné množství.  Na Krétě či Rhodosu si rozhodně přijdete na své. Tyto dva ostrovy vás uchvátí svojí sáhodlouhou historií. Můžete také využít levných půjčoven aut a procestovat ostrovy úplně sami.

Více nápadů na dovolenou ve Středozemním moři si můžete přečíst v článku 6 tipů na dovolenou na řeckých ostrovech

  •  EXOTICKÉ OSTROVY

Tropy, čistě purpurové moře a spaní v chatrčích z bambusu? Sen všech cestovatelů. Problém je ale ve financích. Máte-li jich dostatek, neztrácejte čas a začněte balit. Máme pro vás pár tipů pro nejluxusnější exotickou dovolenou, jakou si jen dovedete představit.

  • Atlantský oceán – Bermudy
  • Fidži – ostrov Turtle Island
  • Karibik – Barbados
  • Maledivy – Coco Island
  • Seychely – Cousine Island

Užijete si zde božského klidu, soukromí, obsluhy na nejvyšší úrovni, luxusní apartmány či krystalicky čisté moře. Jste- li povahou dobrodruh, můžete procestovat ostrov křížem krážem. Každý si zde najde své….

  • DOVOLENÁ V ČR

Pokud vás ale neuspokojuje nudné válení na pláži, navštivte hory. V České Republice se v horských oblastech na podzim pohybuje teplota okolo 0 °C, která je poměrně ideální k horské turistice. Proto se teple oblékněte a hurá do zdolávání vrcholů. Doporučujeme navštívit Krkonoše, kde se nacházejí největší střediska v zemi.

Po finanční stránce sice trochu náročnější dovolená, ale zase platíte za kvalitu. Nabízí vám totiž vícedenní naučné či relaxační programy různých druhů, z kterých si můžete vybrat dle vlastního výběru. Jsou- li pro vás Krkonoše z nějakého důvodu nedostupné, určitě vyzkoušejte Jizerské hory v čele s Rokytnicí nad Jizerou, která se stala nejlepším tuzemským střediskem roku. Navštivte například pramen Labe či horskou chatu Dvoračky. Toto městečko je také vybaveno širokou škálou sportovních středisek. Záleží jen na vás…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno