Nakupování nábytku neprovádíte každý den. Naopak, vybírání nových designových kousků a jejich konečně sladění s interiérem je obdobím, na které budete později ještě dlouho v dobrém vzpomínat. Naše tipy vám při rozhodování určitě pomohou.

Nábytek by měl vyjadřovat váš osobní vkus a styl. Jděte proto cestou největšího zalíbení a nechte se okouzlit jedinečným stolkem, skříní nebo poličkou. Zvláště nábytek z masivu je v tomto směru neopakovatelný. Jakmile získáte svého favorita, dostanete zároveň solitér, ke kterému stačí přiřadit všechno ostatní.

Naopak tento postup fungovat nemusí. Jen těžko se můžete shlédnout ve složitě vyřezávaném stolku s teakového dřeva, když jste předtím svůj obývák zařídili v minimalistickém moderním stylu. Na výsledek svého snažení se bude dívat každý den, takže pro přešlapy není místo.

 

Mějte svůj jedinečný kout

Každá místnost má v sobě zónu, ve které se cítíme lépe než kdekoliv jinde. Nebudeme se pokoušet o různá spirituální vysvětlení, je to prostě fakt. A právě u tohoto koutu byste měli při zařizování interiéru začít. Dobře si ho prohlédněte, změřte a klidně i nafoťte. A můžete začít brouzdat po obchodech s nábytkem.

Hledejte něco, co vám na první pohled padne do oka. Krásný nábytek z masivu do obývacího pokoje, chodby i ložnice najdete například na stránkách www.silugo.cz. Kvalita jeho zpracování i originální vzhled dokáží zaujmout na první pohled.

Nyní svého favorita zkonzultujte se zamýšleným prostorem. Vejde se sem vůbec? A pokud ano, nezabere zde příliš místa? Odpověděli jste na obě otázky kladně? Pak můžete začít psát historii svého nového obýváku, pracovny nebo ložnice. Dbejte především na to, aby vaše vyhlédnuté kousky byli z co nejkvalitnějších materiálů, protože se s nimi za pár let určitě nebude chtít jen tak rozloučit.

Dobrou volnou je masiv, a to jak tuzemský tak exotický (například teak nebo tropický ořešák suar). Nábytek z masivu vydrží celé generace a přitom potřebuje jen minimální údržbu. Jeho jedinečnou kresbu můžete každý rok obnovit díky speciálním přípravkům na dřevo nebo ponechat hlavní roli jeho nenápadnosti. Obojí bude v interiéru vypadat dobře.

 

1 komentář

  1. Když jsme s manželem domů do obýváku vybírali úchytky na nábytek, tak jsem zjistila jak velký rozpor spolu máme co se týče designu. A to jsme přitom spolu pracovali v jednom designovém studiu, kde jsme se tak nějak více seznámili. No ale když přišlo na řadu výběr úchytek, tak jsme na sebe štěkali jak psi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno