Dobám, kdy podlahy v našich domácnostech pokrývaly ode zdi ke zdi celoplošné koberce, už dávno odzvonilo. Poslední dobou jsou stále více opěvovány plovoucí podlahy a korkové krytiny, to vše tak trochu na úkor koberců. Nová doba přinesla moderní, vzdušné interiéry a koberce společně s tím prodělaly znatelnou změnu. Minimalisticky zařízeným prostorám sluší kusové koberce – bez nich jako by pokoje ani nebyly kompletní. V prodejnách nenajdeme jen jednobarevné smyčkové koberce, ale nádherné kusovky v zářivých barvách, s vysokým vlasem a netradičními vzory. Dnešní nabídka už není tak uniformní jako dříve – není problém vybrat si krásné, nápadité, úmyslně potrhané i vybledlé modely. Troufáme si říct, že není interiér, pro který by se nenašel vhodný koberec.

 

Měkké podlahové pokrývky mají zelenou

Kusové koberce mají spoustu pozitivních vlastností. Snadno se udržují, dají se snadno vyklepat. Jejich pokládku zvládnete raz dva bez nutnosti sjednávat si odborníka a cena je také nižší než u jiných podlahových krytin. Na rozdíl od velkoplošných koberců se dají častěji a snadněji obměňovat. Každou sezónu si tak můžete dopřát jinak laděný interiér. Koberce také mohou pohltit čtyřikrát více prachu než hladké podlahy. To znamená, že vytvářejí daleko příznivější prostředí pro už tak těžce zkoušené alergiky. Vlákna kvalitních koberců z moderních materiálů na sebe vážou jemný prach, který obsahuje i mnoho roztočů. Zabráníte tak poletování chuchvalců prachů všude po bytě.

 

Co přinese kusový koberec do vašeho domova

Hlavní úlohou bytových textilií je zútulnit a zateplit interiér. Kromě toho, že mají koberce bezesporu výborné izolační vlastnosti a podílí se na celkovém estetickém vzhledu místnosti. Kusové koberce pořídíte v nejrůznějších rozměrech i tvarech. Nabídka je tak rozmanitá, že bez problému seženete kousek na míru vašemu pokoji. A jaké vybrat při takové nabídce barvy i vzory?

„Každá sezóna přichází s novými barvami a trendy, inspirovanými módním průmyslem. Kusové koberce mají tu výhodu, že mají nižší pořizovací cenu, a tak je můžete častěji měnit podle sezóny i vlastních představ,“ radí Renata Stuchlíková, odbornice na bytový textil z Koberce Trend. „Pokud jste spíše konzervativní, doporučuji zemité barvy, které patří mezi stálice. V popředí zájmu se stále drží decentní koberce šedé barvy nebo ty v odstínu cihlová červeň. Pokud chcete neutrální barvy nějak oživit, poohlédněte se po modelech s netradiční strukturou,“ doplňuje Stuchlíková a pokračuje: „Zajímavá struktura může mít podobu například plastické vazby na koberci nebo výrazné tkaniny. Dobrý je i malý solitér z neobvyklého materiálu.“ Pokud si pořídíte vzorované a vícebarevné koberce, nezapomeňte je sladit s ostatním podobně laděným bytovým textilem, jako jsou například závěsy, deky nebo polštáře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno