Existuje mnoho lidí, které v současné době trápí problémy se spánkem. Pokud mezi ně patříte i vy a máte problém usnout, je tento článek právě pro vás. Poradíme vám totiž 4 praktické tipy, jak s potížemi se spánkem zatočit jednou provždy.

Pozor na kávu a kofeinové nápoje

Kofein a kofeinové nápoje jako takové posilují srdeční činnost nezávisle na tělu a jeho vnitřních pochodech. Velkou výhodu v něm spatřují především workoholici a perfekcionisté. Díky kofeinu totiž získávají pocit, že nemusí odpočívat a mohou se naplno věnovat práci.

Kofein v těle funguje tak, že zvyšuje jangovou energii na úkor té jinové. Výsledkem je, že člověk je nejprve méně unavený, výkonný a nemusí příliš spát. Je však jen otázkou času, kdy se tento stav začne překlápět. Člověk začne být unavený, ale přitom stále docela výkonný. A vše vyvrcholí tím, že je člověk unavený, nedosahuje takové výkonnosti a k tomu všemu už ani nedokáže spát.

Tělo totiž ke spánku potřebuje dostatek jinové energie, která však byla vzrůstajícím jangem vytlačena.

TIP: V rámci reflexní masáže plosek a lýtek nohou se vaše tělo uvolní, což přispěje k lepšímu spánku.

Běžte do postele včas

Ideální čas pro usínání je mezi 21. a 22. hodinou. Právě v této době se totiž naše tělo přirozeně vypíná a vy máte nejblíž k silnému a zdravému spánku. Jestliže chodíte pravidelně spát až kolem půlnoci, své tělo tím opět překlápíte do jangu, což váš pohodový spánek příliš nepodpoří.

Rozlučte se s negativními myšlenkami

Bezprostředně před spaním se vyhněte přemýšlením nad tím, co všechno se nepovedlo, co je ve vašem životě špatně a co všechno musíte druhý den udělat. Takovými myšlenkami byste totiž své tělo zbytečně udržovali v napětí a váš spánek by nedosahoval takové kvality.

Vytvořte si oázu klidu

Spěte v dobře větrané a chladné ložnici, kde se cítíte příjemně. Pokud je to možné, nechte okno otevřené po celou noc.

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

1 komentář

  1. Já teda nedávno mluvila s jedním expertem na spánek a ten tvrdí, že kofeinové nápoje – klasické kafe (resp. že to potvruzhí poslední výzkumy) nemají negativní vliv na to, jestli trpíte nespavostí, nebo ne… Tak těžko říci, ale kafe proto piju dál, klidně i před spaním. Jediné, co se mi na základě právě jeho rad osvědčilo (doporučoval hodně věcí), bylo tlumení světla 2h před plánovaným spánkem, telefon nechat přes noc v jiné místnosti a k tom ještě chodit v pravidelnou dobu +- 30 minut spát.

    Trvalo to asi 10 dní, než jsem si na vše zvykla. ale funguje to 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno