Jako malé děti jsme běhali naboso úplně přirozeně a nepřišlo nám na tom nic divného. A taky nás nebolela záda a nohy a neměli jsme špatnou náladu. Pohyb v přírodě působí na psychiku pozitivně, o tom není pochyb. Ještě víc z něj ale můžeme vytěžit, když dáme svobodu i svým nohám. Pevné boty s tvrdou podrážkou totiž naše chodidlo nutí být v určité poloze, došlap je také omezen tvrdostí podrážky a tak nás z procházky můžou bolet nohy a veškerý odpočinek je tak pryč. Barefoot obuv je jiná. Podrážka je tenká, takže cítíme každou nerovnost terénu a vnímáme každý krok všemi smysly. Vždycky není možnost jít úplně bosí, bojíme se zranění a nemáme nohy zvyklé na pohyb chůzi bez jakékoli ochrany. Svobodu pro nohy i jejich ochranu zvládnou ponožkoboty Skinners, český vynález, který dobývá svět.

Když se postavíte bosýma nohama na zem, všimnete si, že prsty se roztahují do stran a celá noha se rozšíří. To je přirozené, zajišťuje se tak lepší stabilita i celkový pohyb. V běžných botách je toto skoro nemožné, pevné strany i podrážka drží svůj tvar a tak se vaše nohy musí přizpůsobit jim. Ponožkoboty Skinners to mají naopak, jejich elastický materiál se přizpůsobí tvaru vaší nohy a nijak ji neomezuje v pohybu. Díky tomu tak může každý krok probíhat naprosto přirozeně a svými chodidly vnímáte každý povrch a změny na něm. Je to příjemná masáž, která nejen že pomůže na bolesti zad a nohou způsobené třeba plochým chodidlem nebo bortící se klenbou, ale působí i na naši psychiku.

Tělo se uvolní, chůze je naprosto přirozená a pobyt v přírodě se tak stane opravdovým balzámem na duši. A že to máte do lesa daleko, musíte tam dojít přes město nebo potřebujete vyrazit hned z práce? Nevadí, ponožkoboty jednoduše sbalíte do ruličky a vejdou se tak do kapsy, kabelky nebo tašky u kočárku. Kdykoli je tak máte k dispozici, stačí je nazout a vyrazit. Jsou vhodné jak do města, tak do přírody, na výlety s dětmi i běžecký trénink, užijete je kdykoli a kdekoli. A nejen vaše nohy vám za to poděkují.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno