Prostory Průmyslového paláce, Lapidária na holešovickém Výstavišti a budova Colloredo Mansfeldského paláce se na 5 dní promění v přehlídku trendů v designu v podání českých i zahraničních účastníků. Jelikož se festival koná v době oslav 100 let od vzniku Československa, symbolika, která bude celý Designblok provázet je jasná. Také Designblok si musel prošlapat svoji cestičku a z malého eventu pro pár nadšenců se  stal tím, čím je dnes. Přehlídkou toho nejlepšího, inspirací a stimulem k tvorbě nejen českých designérů.

Koho zajímá, jakým směrem se ubírají trendy v designu, neměl by si nechat tuto příležitost ujít. Inspiraci můžete načerpat v oblastech designu nábytku, průmyslového designu, bytových doplňků, svítidel,  ale také módy a šperků.

V posledních letech lze sledovat tendenci k návratu k recyklovaným, recyklovatelným nebo kvalitním přírodním materiálům. Mají tak napomoci lidem znovu se naučit žít v souladu s přírodou a zároveň umět si odpočinout po náročném dni v práci a dosáhnout tak maximální harmonie. Stejné trendy v interiérovém designu potvrzuje také Pavel Kružík, majitel rodinné firmy PK Interiér, která se zabývá návrhy interiérů, ale také samotnou výrobou a montáží nábytku. „Lidé v posledních letech začali upřednostňovat kvalitní a trvalé materiály. Nechtějí již každých pár let měnit například jídelní stůl. Raději si nechají vyrobit kvalitní kousek z masivu, který v rodině vydrží po generace. Moderního vizuálu lze docílit vkusně vybranými designovými doplňky.“ doplňuje Pavel Kružík.

Designblok bude probíhat na více než 14 000 m2. Kromě výstav, bude otevřena řada galerií, pop-up shopů a showroomů po celé Praze, kde můžete nasát atmosféru současného designu a udělat si alespoň malou představu o tom, jaký styl je vám blízký. Součástí bude také bohatý doprovodný program.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno