Kruhy symbolizují pevné spojení a bezpodmínečně patří mezi oblíbené druhy náušnic, které jen tak z módy nevyjdou. Trend je v této oblasti neuchopitelný, což pramení z obrovské nabídky. Rozmanité tvary, rozměry a povrchové úpravy jsou nedílnou součástí těchto úžasných náušnic. Každé ženě sluší něco jiného, proto si šperky vždy vybírejte především podle svého vnitřního pocitu a vaší spokojenosti.

Kruhy z drahého kovu

Populární šperk se vyrábí téměř ze všech typů drahých kovů. Zlaté náušnice kruhy se vyrábějí ze 14-ti karátového žlutého zlata. Kruhy z bílého zlata jsou rovněž nejčastěji zhotoveny ze 14-ti karátového bílého zlata 585/1000. Na trhu se setkáte i s moderními zlatými kruhy, které jsou zhotoveny v kombinaci žlutého, bílého a dokonce i červeného zlata.

Finančně dostupnější jsou samozřejmě stříbrné kruhy, jejichž jádro tvoří kvalitní stříbro o ryzosti 925/1000. Kruhy se samozřejmě vyrábějí i z nejrůznějších bižuterních kovů, ale tyto výrobky vám nemůžeme doporučit, jelikož se u nich objevují alergické reakce či jiné podráždění kůže.

Zvolit hranatý nebo kulatý profil kroužků?

Základní selekce je tvořena tvarem profilu kroužků. Ke klasice patří kulatý profil v naprosto hladkém lesklém provedení v libovolném rozměru. Náušnice s kulatým profilem jsou často nabízeny ve vybrušované podobě nebo, zdobené rytinou na kroužku. Kromě toho se na šperku může objevit i decentní zavěšená ozdoba.

Naopak kruhy s hranatým profilem jsou sice k dostání také v hladkém či vybrušovaném provedení, ovšem z většiny případů se nabízejí v kombinaci s bílými zirkony. Hranatý profil předesílá mnohem více prostoru, proto se výrobci k metodě osazení drobnými kameny velmi často přiklánějí.

Hlavní charakteristika kruhů

Ať už se díváme na celozlaté či celostříbrné náušnice kruhy, tak oba dva typy šperků se vyrábějí výhradně v duté podobě. Důvody jsou zcela zřejmé, zlatníci se snaží šperk maximálně odlehčit, aby bylo jejich nošení příjemné. Kruhy z plného materiálu mají příliš velkou hmotnost, tudíž jsou pro každodenní nošení nevhodné a navíc i finančně nákladné. Duté kruhy jsou rovněž mnohem náchylnější na mechanické poškození, proto vám doporučujeme, s nimi zacházet opatrněji.

Před spaním své kruhy vždy sundejte, taktéž je nezapomeňte odložit při česání (nejen u kadeřníka). Při nasazování je třeba též dbát zvýšené opatrnosti a sundavání náušnic neuspěchat. Náušnice kruhy pro lepší vzhled nečistěte v různých roztocích, které seženete v drogerii. V každém dobrém zlatnictví vám náušnice odborně vyleští bez jakéhokoliv rizika.

Zapínání náušnic

Nejpoužívanějším tipem zapínání u kroužků je zasouvací zapínání s pevným či pohyblivým háčkem. Za žádných okolností neotvírejte kruhy směrem od sebe, ale vždy do boku. Sami si tak své nové kruhy můžete celkem snadno zničit. Další celkem běžné zapínání je zacvakávací se snadnou manipulací. Pokud se s kruhy dobře zachází, budou vám dělat radost celou řadu let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno