K rodinnému domu neodmyslitelně patří krásně upravený zelený trávník, ovocné stromy, pergola nebo posezení pod zastřešením a rovněž bazén. Teprve až se na vašem pozemku objeví modrá vodní hladina vybízející k letním radovánkám s dětmi nebo přáteli, bude vaše bydlení úplné. Není nad to, než si v letních parních dnech udělat krásné odpoledne u svého vlastního bazénu. Kdo by se chtěl tlačit na městských plovárnách, kde navíc hrozí zvýšené riziko přenosu nepříjemných mykóz. Musíme si však uvědomit, že jakákoliv výstavba, realizace, rekonstrukce nebo oprava bazénu je dosti finančně nákladná, proto je nutné dělat veškeré operace výhradně za pomocí kvalitních materiálů, nebo se rovnou obrátit na společnost která nabízí výstavbu a prodej bazénů současně.

 smile-588421_640

Vyberte si správný typ bazénu

Ještě před tím, než se s rodinou rozhodnete k objednání bazénů, měli byste si uvědomit, jaký tvar si vyberete. Tvar bazénu se vybírá především podle individuálních nároků uživatelů. Záleží pouze na vás, jakým způsobem hodláte bazén využívat.

Na trhu se objevuje celá škála bazénů z nejrůznějších materiálů a tvarů. Pokud kvůli potomkům objednáte metr hluboký bazén, určitě si za několik let tento krok nepochválíte. V Beskydech naopak budete potřebovat bazén s vytápěním. Také je dobré nezapomínat, že na každý zapuštěný bazén je třeba stavebního povolení.

 swimming-pool-475776_640

Kam bazén umístit?

Výrobci disponují moderními technologiemi, z tohoto pohledu tedy odpadá jakákoliv zdrženlivost v závislosti na typu terénu. Bazén můžete usadit tradičně na rovinný terén, tak i do svahů a do jakéhokoliv zahradního terénu. Spíše než terén a jeho typ bude majitele zajímat přístup vody.

Čím blíže k domu, tím snadněji proběhne celá realizace a pokud dáte bazén do bezprostřední blízkosti s obvodovou stěnou domu, můžete si ho i jednoduše zastřešit. Na druhou stranu zeď může i stínit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno