Skvělým místem pro trávení podzimní dovolené je Jasná v Nízkých Tatrách. Široké možnosti sportovního vyžití i překrásná příroda okouzlí malé i velké. Tipů na výlety i návštěvy přírodních památek je tolik, že budete mít problém si vybrat a vše stihnout. Na druhou stranu, díky ubytování v Jasné je ke každému cíli výletu kousek a nemusíte tak ztrácet čas dlouhým cestováním a trávit hodiny v autě.

Dospělí ocení zakroucené stezky a cestičky po hřebenu Chopoku, turistické trasy s nádhernými výhledy na Vysoké Tatry nebo Liptov nebo třeba výlet šestisedačkovou lanovkou přímo pod vrchol Chopoku. Apartmány zaručí ubytování v soukromí a klidné místo pro odpočinek po celodenních túrách. Večer pak můžete vyrazit na romantickou procházku centrem Liptovského Mikuláše nebo si vypít kávu na břehu Liptovskej Mary. Ta je největší vodní nádrží na Slovensku a díky její rozloze přes 2700 ha se jí přezdívá Liptovské moře.

Ani rodiny s dětmi se nemusí obávat, že by se jen na vteřinu nudily. Pro bydlení si můžete pronajmout celou chatu a nikoho tak nerušit a nikým nebýt rušeni, navíc můžete vyrazit i s kamarády a jejich dětmi. Jeskyně jsou atrakcí pro dospělé i děti a v této oblasti se jich nachází několik. Demänovská ľadová jaskyňa je jedna z nejznámějších, v teplotách kolem nuly tu na třech poschodích můžete v letní sezóně vidět krápníky i ledové koberce staré přes 500 let. Demänovská jaskyňa Slobody byla objevena později, ale stálo za to si na její otevření počkat.

Velkolepé prostory plné jezírek a krápníků na pěti poschodích uchvátí opravdu každého. Do třetice je to Stanišovská jaskyňa, ve které není zavedená elektrika a tak prohlídka probíhá jen za svícení čelových baterek. Tip na procházku je ledovcové Vrbické pleso, kam klidnou chůzí z jasné dojdete do půl hodiny a během cesty můžete využít pro odpočinek lavičky a kochat se výhledem na Nízké Tatry. U Vrbického plesa je přírodní prolézačka pro děti ve tvaru ptáka a ta je pro děti výbornou motivací.

Možností, jak strávit rodinnou dovolenou, je ale mnohem víc. Bungee trapolína, mountain káry, wellness, výborné jídlo, muzeum lanovky nebo blízký aquapark jsou atraktivní jak pro děti, tak dospělé a spíše než najít aktivitu pro další den bude problém je stihnout všechny. A i když je nestihnete, nic se neděje, zůstanou vám na příště a vy budete mít důvod se do nádherné krajiny Demänovské doliny brzy vrátit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno