Ale co když těsně před začátkem vysněných volných dní, anebo ještě hůř, přímo během dovolené samotné utrpíme výrazně omezující úraz nebo onemocníme?

Bohužel nejde o nic nevídaného ani nezvyklého. Právě o dovolených a prázdninách dochází k úrazům častěji než obvykle. Hodně cestujeme, sportujeme a zkoušíme vykonávat činnosti, v nichž nejsme příliš zběhlí. Zvláštní skupinu poté představují rekreační sportovci, kteří se o dovolené snaží dohnat to, co po celý rok nestihli, a pod žhavým sluncem hrají tenis, badminton, plážový volejbal, bruslí nebo dálkově plavou. Nedostatečně trénované tělo ale pak žasne a nezvládá.

Nejčastějšími úrazy jsou v takových případech pohmožděniny, podvrtnutí, natažení šlach a svalů, zlomeniny, tržné a řezné rány. Každý úraz je taktéž doprovázen zánětem a otokem, který dokáže zkomplikovat a prodloužit léčbu samotnou. Dojde-li k úrazu, na prvním místě je správné ošetření podle jeho povahy a zásad první pomoci. Pokud úraz vyžaduje lékařské ošetření, nikdy jej neodkládejte. Máme však pro vás navíc tip, který už pomohl na cestách mnoha lidem. K urychlení procesu hojení je vhodné použít léky systémové enzymoterapie, z nichž nejznámější je Wobenzym.

Enzymy v něm obsažené ihned zaktivují imunitní systém, který začne působit proti otokům a nežádoucím zánětům. Díky této vlastnosti lze výrazně zkrátit dobu léčení po úrazech, operacích, a dokonce i při popáleninách různého stupně, mj. i po přehnaném opalování. A rychlejší hojení je důležité právě o dovolených, kdy je pro nás čas cennější než kdykoliv jindy. Kromě toho se také Wobenzym výborně hodí pro cestovatele, kteří trpí na otoky končetin při delším pobytu v dopravních prostředcích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno