Na počátku byla láska Martina Roubala k tradičním krkonošským roubenkám. Mrzelo ho, že tak krásné stavby z naší země pozvolna mizí, proto se sám pustil do jejich obnovy. Dnes je nejenom staví, ale také zařizuje autentickým historickým nábytkem nebo jeho věrnými replikami. Všem milovníkům romantických časů našich babiček tak dokáže zprostředkovat skutečně unikátní ubytování – třeba i s báječným spaním přímo za pecí!

 

Jahodové okno a vzpomínky na domov

V povídce jahodové okno zdůrazňuje Ray Bradbury důležitost zdánlivě obyčejných a postradatelných věcí pro nás vnitřní klid a pohodu. Jde o věci důvěrné známé, spjaté se vzpomínkami a ukrývající v sobě kousek našeho života.  Chalupa Šípková svítí svými červenými okny do dálky, a již pohled na ni v nás vyvolává něco známého a důvěrného.

A co teprve pohled do interiéru! Tady čekají na své hosty třeba kachlová kamna nebo dřevěná vana v podkroví. Všude jen dřevo kámen nebo cihly – žádné moderní materiály, které by narušily poklidnou harmonii tohoto místa. O internet nebo televizi se ale bát nemusíte, stejně jako o plnohodnotně vybavenou kuchyni.

Právě tady můžete svým dětem ukázat, jak žily a bydlely naše babičky, a přitom je neomezit ani tím nejmenším nepohodlím. Nezní to přímo skvěle? I vy určitě rádi usednete k dubovému stolu, pokocháte se krásným výhledem z oken do svěže zelených korun stromů a dopřejte si zasloužený relax v pohodlných postelích vonících poctivým dřevem. Chalupa Šípková čeká jen na vás. Nechte se svést jejími půvaby a prožijte nejlepší dovolenou svého života!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno