S blížícím se jarem, kterému je v patách horké léto, si spousta z vás začíná lámat hlavu nad otázkou, kam vyrazit na letošní dovolenou. Možná ani vás již neláká klasika v podobě pláže a moře, ve skutečnosti toužíte po změně a nechcete odjet za hranice. I naše republika vám nabízí nespočet možností a míst, kde si svou dovolenou můžete užít se vším všudy. Máte-li dost nudného polehávání na lehátku pod slunečníkem, a naopak si chcete dát trochu do těla, máme pro vás šikovný tip: dovolená na vodě!

 

Proč vyrazit právě na vodu?

Nemůžete-li se rozhodnout, proč vyzkoušet právě tento typ dovolené, když jste k němu za svůj život nestihli přičichnout, máme pro vás několik zajímavých důvodů, které vás zaručeně přesvědčí. Kromě faktu, že se v horkých letních dnech můžete kdykoli smočit v příjemně chladné vodě, vás jistě potěší i skutečnost, že si během sjíždění řeky můžete prohlédnout celou řadu historických památek. Ať už k tomu budovatele středověkých hradů vedlo cokoli, šikovné své stavby umisťovali právě do blízkosti řek. A co to pro vás znamená? Že se během zábavného plavení můžete kochat českou historií. A to stojí za uvážení, nemyslíte?

 

Kam vyrazit?

V České republice je celá řada sjízdných řek, mezi kterými můžete s radostí vybírat tu, na kterou během své dovolené vyrazíte. My si vám dovolíme doporučit řeku Ohři, která patří mezi nejoblíbenější a každoročně pojme nespočet nadšených vodáků. Trasa není nijak zvlášť složitá, a proto se na dovolenou můžete vydat s celou rodinou, děti nevyjímaje.

 

Nezapomeňte na vybavení!

Dovolená na vodě si žádá určité vybavení, bez kterého byste si neužili to správné pohodlí i komfort. Půjčovna lodí Ohře vám poskytne vše, co pro plavení se na vodě potřebujete. Zajistí vybavení nejen pro nezkušené začátečníky, kteří se na vodu chystají poprvé, mají co nabídnout i ostříleným vodákům, kteří již mají nějaké ty sjezdy za sebou a jen tak je na vodě něco nepřekvapí. Kromě kanoí vám mohou půjčit i rafty či kajaky, stejně tak i menší lodě pro ty, kteří nejraději tráví čas sami se sebou. Chcete-li vyrazit ve větším počtu lidí, rozhodně oceníte nabídku větších plavidel, na kterých najde dostatek místa i šest lidí najednou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno