Taky sledujete stále větší popularitu pružinových matrací a ťukáte si u toho na čelo? Vzpomínky na bezesné noci u babičky na chatě nechte plavat, technologie jdou kupředu a pružinové matrace nejsou výjimkou. Podívejte se s námi na hlavní vlastnosti a výhody tohoto neprávem opomíjeného trendu, který v posledních letech prošel opravdu dynamickým vývojem.

 

Co to vlastně pružinová matrace je?

Mnoho lidí má v paměti staré vrzající postele s pružinovou matrací, které mohou navíc kvůli uvolněným pružinám nepříjemně tlačit. Ty už jsou ale naštěstí opravdu minulostí a nahradily je mnohem modernější – tzv. taštičkové.

Každá pružinka je uložená v samostatné taštičce, díky čemuž se zvyšuje pružnost i odolnost matrace. Tyto matrace mají navíc vrchní a spodní pěnovou desku, která rozloží váhu těla na celou plochu a zabrání tak nepohodlnému „propadnutí“ do matrace i kontaktu s pružinou.

Složení kvalitní taštičkové matrace. Zdroj:materasso.cz

 

Špičková kvalita za rozumnou cenu

Na rovnici čím dražší, tím lepší v případě matrací zapomeňte. Každý typ má jiné výhody a je proto důležité vybírat podle svých specifických potřeb.

Přestože jsou pružinové matrace obecně tou nejlevnější variantou, cenové rozpětí je díky stále inovativnějším technologiím opravdu široké. Vybrat si tak můžete od těch nejjednodušších za pár tisíc, až po luxusní modely pro náročnější klientelu.

Faktem ale zůstává, že pružinové matrace díky své tvarové stálosti a prodyšnosti vydrží nejdéle. Pěnovou matraci je vhodné měnit po sedmi letech, pružinová vám při správné údržbě vydrží i jednou tolik. Matraci stačí párkrát za rok otočit, vyluxovat a v ložnici pravidelně větrat.

Příjemným bonusem je i fakt, že pouze pružinová matrace je vhodná jak na lamelový rošt, tak i na pevnou desku – a proto nemusíte přizpůsobovat či měnit svoji postel. Zajásá tak nejen vaše peněženka, ale i životní prostředí.

 

Pohodlí jako v bavlnce i pro náročné spáče

Pěnové matrace mají bezesporu výhodu v tom, že se přizpůsobí tělu – to ale zároveň znamená, že se rychleji proleží. A důlek v posteli zdravému a klidnému spánku rozhodně neprospívá. Jestli je váš partner chlap jako hora, s pružinovou matrací rozhodně neváhejte – bez problému si poradí i se stopadesátikilovým dřevorubcem.

Možnost vysokého zatížení ale v tomto případě neznamená nezbytně vyšší tvrdost. Výrobci pružinových matrací dnes nabízí opravdu široký sortiment, a to včetně možnosti přidání vrstvy paměťové pěny či velice oblíbeného anatomického zónování. Na své si tak přijdou i dámy a děti.

 

Čistota půl života

Žádná jiná matrace vám nezajistí tak vysoký hygienický standard, jako právě pružinová. Moderní modely pružinových matrací jsou řešením mnoha nepříjemných problémů. To je dáno vysokou prodyšností, která zabraňuje šíření plísní, bakterií a parazitů. Tento benefit ocení zejména alergici, ale i horkokrevní spáči se zvýšeným pocením či majitelé domácích mazlíčků.

Pružinová matrace je navíc jasnou volbou v případě umístění ve vlhkém prostředí, jakými jsou suterénní byty, chaty a chalupy či historické a nezateplené budovy. Možná vás to překvapí, ale nepřiměřenou vlhkost mají i ty ložnice, ve kterých pravidelně sušíte prádlo.

 

S pružinovou matrací si můžete užívat pohodlí i s vaším mazlíčkem.

 

Je lepší pružinová anebo pěnová matrace?

Žádná matrace není vhodná pro všechny, obzvlášť jestli máte specifické zdravotní potřeby. Lidé s ortopedickými problémy by se určitě měli poradit s kvalifikovaným prodejcem. Z důvodu možného vzniku proleženin by zejména senioři a lidé s omezeným pohybem měli zvažovat pouze certifikované zdravotní a antidekubitní matrace, které zohlední jejich požadavky.

Naopak pružinová matrace je jasnou volbou pro:

  • Alergiky
  • Majitele domácích mazlíčků
  • Lidi se silnější postavou
  • Lidi se zvýšeným pocením
  • Vlhké či sezónně využívané interiéry

 

Několik rad pro správný výběr

Kvalitní spánek je nesmírně důležitý pro fyzické i psychické zdraví, a proto s výběrem nespěchejte. Určitě začněte nastudováním detailního průvodce výběrem matrace. Promyslete si vhodnou velikost i tvrdost. Jestli máte s partnerem jiné představy, zvolte partnerskou matraci na míru, která má na každé polovině jinou tvrdost. A hlavně nikdy matraci nekupujte bez vyzkoušení. Lepší je jednou vyzkoušet, než stokrát slyšet.

Kvalitní spánek je základem zdravého a pohodového života.

1 komentář

  1. Ahoj no pružinové matrace jsme se před pár měsíci zrovna vyhazovali protože už se na ni nedalo spát pružiny všude tlačily a už byla dost děravá, ale zase jsme ji měli tak 10let a to už něco zažila 🙂 Tak jsme sehnali od známých za pár stovek, je to pěnová matrace ale už to taky není ono takže uvažujeme o koupi nové. Ale je spousty druhý tak váháme jakou vybrat tady mají spousty druhů https://eco-matrace.cz/ ale jakou přesně vybrat je těžký protože jich je moc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno