Co je to mateřská dovolená? Jde samozřejmě o období, které je spojeno s tím, že maminka (někdy i tatínek) vychovává svého potomka. Mateřská začíná obvykle termínem porodu a končí po několika letech. Během této doby dostává matka od státu podporu. Nutno říci, že ta není nijak vysoká a tak mnoho maminek hledá možnosti, jak si opatřit peníze. V úvahu přichází třeba:

  • Brigády
  • Drobné podnikání
  • Půjčka

Na poslední možnost se společně zaměříme. A to z toho důvodu, že je nejrychlejší, a v porovnání s ostatními možnostmi také nejjednodušší cestou, jak získat peníze. Půjčka na mateřské není nic neobvyklého, a jak dokládá srovnávač půjček Jirkovapůjčka.cz, jejich nabídka je skutečně bohatá. Podívejte se s námi, jaké jsou možnosti.

 

Klasické spotřebitelské půjčky dominují

Pokud se podíváme do segmentu klasických spotřebitelských půjček, je třeba říci, že ty nejsou nutně určené jenom lidem, kteří podnikají, nebo pracují. Jak dokládá výše zmíněný srovnávač půjček, nabídka je natolik široká, že jsou dostupné i maminkám na mateřské. Zasluhuje se o to především nebankovní segment, kde jsou k dispozici jak půjčky až do domu, tedy v hotovosti, tak klasické bezhotovostní úvěry. Pokud jde o podmínky získání, je třeba říci, že právě na příspěvek od státu se v rámci žádosti hledí jako na plnohodnotný příjem. I díky tomu mají i maminky v daném segmentu jistotu celkem dobré schvalovatelnosti.

 

Pár tisíc téměř pro všechny

Podívejme se i na druhou možnost, která je také poměrně hojně a aktivně poptávána. Jedná se o takzvané mikropůjčky. Čím jsou výjimečné? Hlavně tím, že jsou spojeny s nabídkou nižších částek, v řádech několika tisíců korun. Pokud se podíváme blíže, tak jsou charakteristické i něčím jiným. Je to hlavně jednoduchost získání. Často nemusí být nahlíženo do finanční minulosti, díky čemuž lze tento produkt označit jako půjčky bez registru. Stejně tak s nimi souvisí také to, že případná bonita žadatelek na mateřské rozhodně není ověřována nijak výrazně důkladným způsobem. I proto se pyšní vysokou schvalovatelností. Dále nezapomínejme na další pozitiva, jako je:

  • Rychlé vyřízení, i do několika minut
  • Zpracování online, bez osobních schůzek
  • Možnost nulového úroku

Právě poslední pozitivum je v tomto segmentu velkým lákadlem. Jak potvrzuje srovnávač Jirkovapůjčka.cz, ve své nabídce má několik poskytovatelů, kteří nabídnou možnost získat nulový úrok, stejně jako nulové RPSN. Stačí si jenom požádat poprvé a dodržet termín splatnosti.

 

Máte čím ručit

I když je příspěvek od státu nižší, což může maminkám na mateřské snižovat prvotní bonitu, neznamená to nutně, že například není nic, čím by se mohlo ručit. Případné vlastnictví různých nemovitostí totiž může být cestou k celkem vysokým půjčkám, které dosahují až jednoho milionu korun. Takové se mohou hodit hlavně ve chvíli, kdy mají především budoucí cíl, který je spojený s přípravou dokonalého budoucího bydlení pro jejich dítě. Pokud budeme konkrétnější, máme na mysli hlavně situaci, kdy je třeba financovat rekonstrukci bytu, nebo je třeba financovat zvelebení dětského pokoje.

 

Jak vybrat tu pravou půjčku na mateřské?

Ve spojení se srovnávačem Jirkovapůjčka.cz jsme vám jasně dokázali, že nabídka půjček na mateřské dovolené je opravdu vysoká. Nyní se podívejme i na to, jak vybrat tu pravou. Primárně by vám měla vyhovovat s ohledem na výši poskytované částky. Dále je třeba myslet i na podmínky splácení. Tedy konkrétně na to, aby byla výše splátky ve vašich silách, a zároveň jste nesplácela nijak výrazně dlouho. Na závěr dodejme také to, že jedno z důležitých kritérií výběru se týká také toho, jak bude půjčka výhodná. Čím nižší bude mít takzvané RPSN, tedy roční procentuelní sazbu nákladů, tím pro vás jako pro žadatelku lépe.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno