Blíží se nejdůležitější svátky roku a většina z nás už teď neví, kam dřív skočit. Předvánoční shon a stres ale našemu zdraví vůbec neprospívá. Udělejte si tedy chvilku pro sebe a odpočiňte si ve voňavé náruči bylinkové koupele, která vás uklidní i povzbudí.

 

Vůně, která léčí

Obyčejné přísady do koupele, které koupíte v běžné prodejní síti, vám poslouží jen jako exotická náhražka obyčejného koupelového olejíčku nebo pěny. Přírodní bylinkové koupele ale umí mnohem více. Bylinkové koupele od HERBASPA pomáhají uvolnit nepříjemné svalové napětí. Jejich regenerační a relaxační účinek podporuje kvalitní odpočinek podpůrného, kloubního i pohybového aparátu. Z teplé vany tedy vystoupíte doslova jako znovuzrozená.

Čtyři různé druhy aromatických silic navíc nabízejí relaxační a regenerační účinek i vašim smyslům. Kosodřevina (v pěnivé i nepěnivé variantě) se hodí ve chvíli, kdy na vás útočí nachlazení a těžká únava. Její vůně uvolňuje a pročišťuje dýchací cesty a celkově posiluje mysl i tělo. Podobně působí i máta, která navíc pomáhá při bolestech hlavy. Citrónová tráva nabízí odpočinek především mysli (například po dlouhé pracovní poradě), podporuje koncentraci a zlepšuje náladu. Dobrý spánek, zklidnění a úlevu od všech starostí s sebou přináší vůně levandule, která patří ve světě aromatických silic k těm nejpoužívanějším.

koupel

Nevíte, kterou vůní si vybrat nebo by se vám hodily jednoduše všechny? Vyzkoušejte praktický box HERBASPA® BYLINNÉ KOUPELE – MIX. Nepěnivé varianty se kromě běžné vany hodí také do vířivek a perličkových van.

 

Udělejte z koupele rituál

Doporučená doba pobytu v bylinkové koupeli je 20 minut. Není tedy problém vyhradit si trochu času pro sebe vždy, když to potřebujete. Necelá půlhodinka se může zdát pro účinnou relaxaci a regeneraci těla málo, ale pokud dodržíte několik základních pravidel, bohatě vám postačí. Především si zajistěte potřebný klid – udělte zákaz vstupu do koupelny všem členům domácnosti a mobil nechte venku spolu se všemi svými starostmi.

Ztlumte osvětlení koupelny na maximální možnou míru nebo ho nahraďte svíčkami. Jejich teplé a měkké světlo působí na unavenou mysl přímo blahodárně. Optimální teplota vody ve vaně by se měla pohybovat okolo 38°C. Lehněte si do vany, zavřete oči a pokuste se na nic nemyslet. Vnímejte teplou vodu, která odnáší všechen stres někam daleko a dovolte příjemné vůni ošálit vaše smysly. A pamatujte si, že tyto báječné chvíle patří jen vám, nenechte si je proto ničím pokazit!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno