Udržitelnost přírodních zdrojů je v posledních letech skloňována v mnoha podobách. Zvláště kácení deštných pralesů stojí v popředí světového zájmu. Ale co naplat, když dřevo těch nejoblíbenějších pralesních velikánů má ty nejlepší užitné vlastnosti vůbec a skvěle se hodí pro výrobu nábytku z masivu pro exteriéry i interiéry?

Skvělým příkladem je teak, jehož dřevo je známé svou trvanlivostí a odolností proti vodě. Nepotřebuje žádné složité úpravy, aby mohlo být efektně použito ve stylových koupelnách nebo saunách. Přírodní oleje obsažené přímo ve dřevě ho pak předurčují i k použití v náročných klimatických podmínkách a to prakticky v jakémkoliv klimatickém pásu.

 

I masivní nábytek se může pochlubit eko-designem

Z teakového dřeva domorodci Malajsii, Thajsku a dalších částech jižní a jihovýchodní Asie rádi staví lodě. Dřevo se při styku s vodou neponičí, naopak získá půvabnou stříbrošedou patinu. Jeho vlastnosti zůstávají beze změny, proto může být po ukončení své námořní kariéry opět použito.

Nábytek z teaku v e-shopu Silugo.cz čerpá především z principů udržitelnosti přírodních zdrojů a recyklovaný Teak, použitý na širokou škálu výrobků od stoliček až po komody, zhodnocuje právě dřevo starých domorodých lodí. Díky šetrnému opracování vynikne jeho půvabná struktura a estetická krása hnědé až tmavě zlatavé barvy, která se skrývá v jeho jádru.

Recyklované dřevo dává hotovým výrobkům originální vzhled a styl, kterého nelze jinak docílit. Jemné praskliny, otlačená místa, otvory nebo oděrky vypráví pozorným posluchačům příběh svého života. Hrdí majitelé získají do vlastnictví nádherný kus nábytku s osobitým stylem, při jehož výrobě dostalo již použité dřevo novou šanci. A zhostilo se jí se ctí. Všechny výrobky z recyklovaného teaku hrdě oslavují um venkovských řezbářů a truhlářů, kteří si své umění předávají z generace na generaci. Vašemu interiéru proto jistě udělají čest.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno