Patříte mezi ženy, které rády tráví čas aktivně? Pak zajisté dokážete efektivně využívat volný čas. Někdy máte naplánovaný zajímavý program s přáteli nebo s rodinou, jindy se věnujete nejrůznějším domácím pracím a zvelebování domova. A co když máte odpoledne nebo večer jenom sama pro sebe? Pak si pravděpodobně otevřete oblíbenou knížku, pustíte si zajímavý film, napustíte si vanu plnou pěny, nebo se věnujete nejrůznějším kreativním činnostem, například šití, pletení nebo malování. Ráda ale také zkoušíte nové věci. Mezi jednu ze zajímavých možností patří puzzle.

Puzzle není jenom pro děti. Skvělou zábavu si s ním užijí i dospělí!

Puzzle zná dnes úplně každý. Skládání obrázků z mnoha různých dílků s vroubkovanými okraji si oblíbilo již mnoho generací. Vždyť první puzzle spatřilo světlo světa ve Velké Británii již v roce 1760! Ani s přibývajícími lety přitom puzzle na své popularitě v žádném případě neztrácí. Naopak se průběžně rozšiřuje sortiment a na trhu je k dostání čím dál pestřejší nabídka puzzle pro děti i dospělé. To pravé si tak najdou nejen děti, ale i ti, kteří dávno odrostli dětským střevíčkům. Navíc právě pro ně může mít skládání puzzle i zdravotní přínosy. Pomáhá totiž udržovat a zlepšovat funkce mozku i nejrůznější osobností vlastnosti. Stačí vybrat si to pravé puzzle pro dospělé.

Puzzle je skvělým pomocníkem, když chcete pracovat na rozvoji svých schopností

Moderní ženy dobře vědí, jak důležité je na sobě průběžně pracovat. Ty opravdu úspěšné neusínají na vavřínech ani ve chvíli, kdy jsou se sebou spokojeny. Není přitom třeba stanovovat si jenom vysoké cíle, jako je získání vysokoškolského titulu. Důležité jsou i zdánlivé drobnosti. Právě ty jsou přitom často vysoce důležité nejen v pracovním, ale i také v osobním životě. Patří mezi ně dobrá paměť, trpělivost, představivost, kombinační schopnosti i kreativita. Každý samozřejmě má do vínku dány určité vlastnosti a vlohy, kterými vyniká nad ostatními. Ostatní schopnosti však lze rozvíjet správným tréninkem. Přitom často není třeba trápit se pravidelným opakováním různých rutinních a nezábavných cvičení. K dispozici jsou různé zábavné metody sebezdokonalování se. Mezi ty nejoblíbenější a velice účinné patří i všeobecně známé puzzle.

Kdy vám může puzzle opravdu pomoci?

1. Trénink kognitivního myšlení

Když skládáte puzzle, váš mozek po celou dobu intenzivně pracuje. Levá strana mozku analyzuje situaci a snaží se najít logické spojení mezi jednotlivými díky puzzle. Pravá strana mozku se zase soustředí na představu celku a vede vás k zapojení představivosti a intuice.

2. Procvičování paměti

Je všeobecně známo, že se paměť s přibývajícím věkem zhoršuje. Problémy s pamětí však nemívají jen senioři. U mladších lidí bývá často na vině stres, příliš vysoké vytížení a únava. Naštěstí i tuto situaci lze úspěšně řešit. Při skládání puzzle dochází k produkci dopaminu, který má příznivý vliv na paměť, navíc zlepšuje schopnost učení. Puzzle je proto vhodným tréninkem pro každého, pomoci navíc může i vašim rodičům a prarodičům. Je dokonce skvělou prevencí proti demenci a Alzheimerově chorobě.

3. Zlepšování motoriky

Na rozvíjení motorických schopností by měl průběžně pracovat každý. U dospělých bývají nejčastější problémy s jemnou motorikou. Skládání drobných dílků je skvělým prostředkem k jejímu zdokonalování.

4. Úleva od technologií

Připadá vám, že vy i vaše rodina trávíte příliš času s počítačem, tabletem a mobilním telefonem? Hledáte zábavu, při které nebudete mít večer chuť zapínat televizi? Puzzle je tou pravou volbou! Do sestavování jednotlivých kousků se zaberete tak, že zapomenete na sociální sítě i televizní pořady. Skládat můžete sama nebo zapojit celou rodinu. Uvidíte, že propadnou stejnému nadšení jako vy. Nejen, že se skvěle pobavíte. Odpočinou si i vaše oči.

5. Dokonalý odpočinek od starostí

Často se nedokážete oprostit od pracovních záležitostí ani o víkendu? Připadá vám, že žijete v zajetí povinností? Patříte-li mezi ženy, kterým se dokonce i před usnutím a hned po probuzení honí hlavou, co vše se třeba zařídit, nakoupit a zorganizovat, měla byste si dopřát prostor na dokonalou relaxaci. U puzzle během krátké chvilky zapomenete na všechny starosti a dokonale si pročistíte hlavu. Jestli si vyberete puzzle 1000 nebo náročnější puzzle 5000 je jen na vás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno