Obyvatelé Skandinávie a oblastí blízkých severnímu pólu v zimním období vědí, co to znamená skutečný nedostatek denního světla a slunečního záření. Ovšem ani my Evropané nemáme na růžích ustláno, co se týče počtu slunečních dnů v podzimním a zimním čase. Pamatujete na nedávnou zimu v Česku, kdy byla zatažená obloha dlouhých sto dní? V takovém čase trpí nejen naše psychika, ale i celkový stav našeho organismu se zhoršuje. Infekce, virózy, stresové či depresivní stavy jsou způsobeny nedostatkem příznivého působení slunečního svitu, které je blahodárné nejen pocitově, nýbrž i zdravotně.

 

Kde je k sehnání sluneční záření a potřebná dávka vitaminů?

Sluneční záření, stejně jako pravidelný přísun čerstvé zeleniny a ovoce, preventivně pomáhá lidskému tělu vzdorovat negativním vlivům, bakteriím a virům. Kde však nabrat dostatečnou dávku sluníčka a vitaminů, když se zásoby z léta ve spižírnách povážlivě tenčí a v obchodech je k dispozici pouze nabídka dovozových potravin ze skleníků pochybného původu i kvality? Řešením jsou koncentrované dávky vitaminů, které lze bez obav sehnat i v prověřené internetové prodejně Giga Lékárny s přírodními produkty.

 

Prevence řídnutí kostí i špatné nálady

Vitamin D3 v tabletách je určen jako doplněk stravy pro vyváženou a zdravou výživu. Bez vitaminu D3 se neobejde žádný lidský organismus, jelikož jeho přítomnost je nezbytná pro příjem vápníku a fosforu z potravy i jejich následný transport do krve. Zvýšený příjem vitaminu D3 je doporučován především osobám v seniorském věku. U starších lidí se totiž s přibývajícími léty snižuje schopnost vstřebávat dostatek vitaminu D3 ze slunečního záření. Proto u nich hrozí snížení kvality kostí a s tím spojená četná úrazovost i výskyt zlomenin. Předcházejte zlomeninám, špatné kvalitě nehtů, vlasů i špatné náladě sluníčkem do kapsy v podobě tobolek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno