O izolaci stropů a podlah na půdě se v současnosti hovoří zejména z hlediska úspor na vytápění interiéru v zimním období. Správná izolace společně se správným provedením má samozřejmě na úsporu financí značný vliv. Ze současných nákladů na vytápění může být ušetřeno až 30%. Izolace stropů má ale své výhody nejen v zimě, ale i v létě.

Zabráníte přehřívání interiéru

Zejména u starších rodinných domů je přehřívání velmi častým a nepříjemným jevem. Největší část slunečního záření se ale opírá na střechy rodinných domů. Od rozpálených střech proudí teplo do půd a pak i dále do zbytku domu. Tedy především, když na půdě není žádná vrstva, která by teplu zabránila v proniknutí do obývaných částí domu. Ale správná izolace podlah na půdě dokáže teplo zastavit v pronikání dále a tak váš interiér udržet v příjemných teplotách.

partahic

Izolace zastaví teplo v zimě i v létě

Izolace stropů a půd zabrání průniku tepla, což oceníte v každém ročním období. Jen v opačném směru. V zimě potřebujete co největší množství nashromážděného tepla udržet ve vytápěných místnostech a nepotřebujete, aby teplo unikalo na půdu. Skrze nezateplené půdy uniká největší část tepla, které potřebujete udržet uvnitř, aby byly náklady na vytápění co nejnižší. Izolace podlahy na půdě dokáže zabránit i tomuto jevu. Musí se však jednat o účinnou a souvislou izolaci.

Taková je například izolace Magmarelax

Velmi efektivní a účinné řešení v této oblasti přináší foukaná  izolace Magmarelax, která je vyrobena z nejkvalitnějších materiálů. Tato izolace na půdách vytvoří souvislou vrstvu bez mezer a teplo tedy nemá kudy pronikat. A to i v těžko přístupných místech. Izolace je totiž aplikována pomocí hadice a aplikuje jí specialista. Na realizaci zateplení pomocí izolace Magmarelax se na našem trhu specializuje společnost IP Izolace Polná.

Kompletní informace o tomto systému najdete na www.ippolna.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno