Zahrada je místo, na kterém můžete nejen pěstovat, ale také si odpočinout či věnovat se jiným aktivitám. Stále častěji se stává rovněž místem, na kterém se pořádají různé oslavy či akce. A výjimkou není ani samotná svatební hostina. Zahrada se může proměnit na skutečné pohádkové místo plné sváteční atmosféry. A navíc, svatební hostina na zahradě je něco originálního, co si vaši svatební hosté budou dlouho pamatovat.

I když svatba na zahradě stále není zcela běžnou záležitostí, její popularita pomalu roste. Svatba na zahradě má bez pochyb své specifické kouzlo. Už jen představa krásného přírodního prostředí, zeleného trávníku, svatebního altánku a krásné výzdoby hovoří sama o sobě. Svatba na záhadě je cosi netradiční, ale zároveň originální, což z vašeho vysněného pohádkového dne udělá nezapomenutelný zážitek nejen pro vás, ale i pro všechny svatebčany.

Sváteční svatební altán

K svatbě na zahradě rozhodně patří i svatební altán. Nejde o nic komplikované, na svatební altán se může proměnit i váš zahradní altán či dřevěný altán, který už na zahradě máte. Postačí vám jen trochu kreativity, svatební ozdoby a svatební altán je připraven. Takový svatební altán přináší hned několik výhod během svatební hostiny. Může být místem, na kterém svatebčanům připravíte občerstvení či švédské stoly, nebo na něm připravíte candy bar. Pokud je dostatečně velký, může svatební altán posloužit i jako místo, na kterém připravíte sezení pro všechny svatebčany. V takovém případě vás během svatební hostiny nepřekvapí ani nečekaný déšť, protože vám svatební altán poskytne ochranu. Takový, nejčastěji dřevěný altán, se dokáže velmi rychle přeměnit na romantické místo, které bude jako stvořené na svatbu. V podobném stylu, v jakém vyzdobíte váš svatební altán, ozdobte i svatební stoly, židle, ale i jiné části zahrady, jako například stromy, keře či plot. Docílíte tak pěknou konzistentnost a vše spolu bude pěkně ladit. Tak vytvoříte dokonalou svatební atmosféru, kterou nebudou kazit žádné rušivé elementy.

Myslete i na “plán B”

Kromě svatebního altánku byste však v případě, že chcete uspořádat svatební hostinu na zahradě, měli myslet i na několik dalších věcí, které by za jiných okolností zajistilo místo, které byste si na svatbu pronajali. Bude třeba zajistit, kdo se postará o pohoštění, doplňování nápojů, koláčů ale i odnášení špinavého nádobí. Dobrou volbou je v tomto případě využití cateringové agentury, za předpokladu, že nechcete těmito aktivitami povelem někoho z vaší rodiny. Kromě toho, v případě svatby na zahradě, je dobré, pokud přece máte i plán B. Pokud je svatební altán menší a neposkytne ochranu před nečekanými přeháňkami či silným sluncem všem hostům, přece jen byste měli mít připravené místo, na kterém se mohou svatebčané schovat. Svatbu na zahradě je proto dobré naplánovat mimo hlavních letních měsíců, abyste snížili riziko případných letních bouří.

Svatba na zahradě je sice méně tradiční, ale o nic méně romantickou událostí. Právě naopak, přírodní prostředí zahrady ještě více dodává na romantičnosti, protože zahrada je již sama o sobě vyzdobena okolními květinami, stromy, keři ale i trávníkem. Pokud i vy toužíte po originální svatbě či svatební hostině, zahrada by mohla být tím pravým místem, na kterém můžete spolu s vašimi blízkými oslavit svůj velkolepý den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno