Pomalu a jistě nastává čas, kdy se pravděpodobně rozhodujete o dovolené. V některých případech se však jedná o nelehké rozhodování, protože v našem globalizovaném světě jsou možnosti cestování prakticky neomezené. Je proto velmi obtížné zvolit právě tu destinaci, do které se vám chce nejvíce.

 

Zkoušeli jste organizovaný zájezd?

Poslední dobou nastává trend vycestovat do zahraničí takzvaně na vlastní pěst. Zde se nabízí řada výhod, ale samozřejmě i nevýhod. Všechno si musíte zařídit sami včetně případných problémů, a právě z tohoto důvodu dává stále velký počet občanů přednost organizovaným zájezdům. Ty jsou dostupné hned od několika cestovních kanceláří, jejichž nabídky si můžete ihned porovnat na srovnávači zájezdů. Okamžitě tak vidíte, která možnost bude vyhovovat právě vám. Na druhou stranu u organizovaného zájezdu budete mít daleko menší prostor na osobní poznávání a seberealizaci.

 

Vyzkoušejte i last minute

Jistě se mezi vámi najde někdo, kdo má problém s organizací času, ať už z jakýchkoliv důvodů. Právě pro vás jsou proto na trhu last minute zájezdy, které samozřejmě poskytují všechny výhody zájezdů, avšak s jakousi přidanou hodnotou. Dejte si však pozor na to, že ta nejoblíbenější místa bývají velmi rychle obsazena a tím pádem i ze srovnávače odstraněna. V konkrétní destinaci vás však budou čekat menší davy turistů, na druhou stranu se může stát, že se setkáte již s nevrlými hostiteli, kteří jsou po celé sezóně velmi unavení.

 

Existuje i možnost first minute

Zde se jedná o pravý opak last minute zájezdů, tedy že pojedete ještě před začátkem turistické sezóny, nebo hned po jejím započetí. I to má řadu výhod, díky kterým jsou first minute zájezdy také vcelku populární. Jednou z nich je menší počet okolních turistů, avšak sezóna ještě nebude úplně rozjetá – čili mohou být na některých místech omezené služby. To se může bohužel negativně projevit na kvalitě celého zájezdu.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ zájezdu, je nutné mít na paměti, že každý má své výhody a nevýhody, ale je jen a pouze na vás, jaký zážitek si z něj odvezete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno