Každá žena je jedinečná, proto by výběr zlatých náušnic měl záviset na několika faktorech, které ji definují. Ať už vybíráte dárek, nebo si chcete udělat radost, řiďte se jednoduchými kroky, které vás dovedou do zdárného konce.

 

Náušnice podle typu ženy

Nejprve je dobré se zamyslet, jakou barvu zlata si zvolíte. V české republice se nejvíce používá 14-ti karátové zlato ryzosti 585/1000. Kdy číslice před lomítkem udává podíl ryzího zlata. Čili 585 dílu zlata a zbytek do 1000 jsou přidávané slitiny. Tyto ostatní slitiny zároveň udávají zabarvení onoho drahého kovu.

Ke klasice patří žluté zlato a stále modernější se stává zlato bílé. Dále se používá zlato červené, a v menší míře zlato růžové. V dnešní době jsou k dostání šperky v jednotlivých kombinacích. Žluté zlato výborně sedne světlejším typům žen a zlato bílé naopak tmavovláskám. Ovšem samotný výběr nejvíce ovlivňuje vkus dotyčné ženy.

Zlaté náušnice dokáží opticky pozměnit tvar obličeje. Ženy s podlouhlý tvarem obličeje by měly volit drobné náušnice, nejlépe tzv. pecky. Naopak ženy s kulatým a čtvercovým typem obličeje by měli sáhnou po visacích zlatých náušnicích, které obličej opticky prodlouží.

 

Druhy zlatých náušnic

Klasické zlaté náušnice vhodné pro každodenní nošení jsou samozřejmě nejběžnějším typem náušnic. K vidění jsou s drahými kameny nebo jen v hladkém lesklém provedení. Nejčastěji mají klasické dámské zapínání vzadu, nebo také zacvakávací pojistkový uzávěr neboli francouzské zapínání.

Dalším neopomenutelným druhem náušnic jsou jistě zlaté náušnice kruhy. Tento zlatý šperk nepodléhá módním trendům, tudíž jde o denně používaný klenot, který vždy udělá velkou parádu. Nejběžněji se používá tzv. zasouvací uzávěr. Mezi klasiku patří hladké lesklé kreole, vybrušované a nebo osazené drahými kameny.

Zlaté visací náušnice se staly letošním absolutním hitem. U těchto náušnic se používá snad každý druh zapínání. Jednotlivá provedení visacích náušnic jsou také velmi různorodá. Kratší nebo dlouhé visací náušnice, řetízkové či hladké, jednoduché, a samozřejmě osazené nejrůznějšími drahými kameny. Ovšem nejlépe vyniknou, pokud si žena vyčeše vlasy do drdolu.

Nejuniverzálnějším typem náušnic jsou dozajista zlaté náušnice pecky. Hodí se ke každému typu ženy. Mohou být jemné, nenápadné, ale i velmi elegantní a osazené drahými kameny. Typický je pro ně šroubkový uzávěr nebo puzeta.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno