Pokud si chcete pořídit nemovitost na investici, budou vás zajímat dvě základní věci – jak byt výhodně koupit a pak také jak byt výhodně pronajmout. Pronajímání bytu či domu se však často podobá adrenalinovému sportu. Už jen najít solidního nájemníka se spolehlivou platební morálkou je obtížné. Najít si spolehlivého a slušného zájemce o bydlení je klíčovým předpokladem k tomu, abyste veškeré problémy spojené s výhodným zhodnocováním nemovitosti preventivně snížili na minimum. V situaci, kdy počet notorických neplatičů a dlužníků v prodlení stále narůstá, to není snadný úkol. A když se to konečně podaří, nemáte coby pronajímatel ještě vyhráno. Zpožděné či neprovedené platby jsou běžné i při jednání se slušnými lidmi a jsou jednou ze stinných stránek tohoto přivýdělku, zvláště pokud jste nákup investičního bytu financovali hypotékou. Jak pronajímat nemovitost s maximálním výnosem a minimálními starostmi?

 

Hypotéka má na výnos významný vliv

Svoji roli při výpočtu možného ročního výnosu hraje mnoho proměnných, nejen kupní cena a výše nájmu. Jsou to také peníze investované do rekonstrukce nemovitosti, cena za správu nebo podíl cizích, půjčených finančních prostředků, tedy hypoteční úvěr. Splácení hypotéky představuje pravidelný měsíční závazek – většina majitelů počítá s tím, že splátky pokryjí z vybraného nájemného. Jenže v případě, kdy jsou prostoje mezi nájemníky a nemovitost je krátkou dobu neobsazená nebo vám stávající nájemník dluží na jednom či více nájmech, se sami můžete dostat do platební neschopnosti.

 

Investice bez starostí

Ti, kteří nechtějí mít s pronajímanou nemovitostí žádné starosti, mohou využít služby Garantovaný nájem. „Služba je vhodná pro všechny, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem každý měsíc a o nic se nestarat. Přímo ideální je pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna byt není obsazen nájemníkem nebo nájemník neplatí,“ říká David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti s více než desetiletou tradicí a zkušenostmi na trhu realit Bohemian Estates International. A jak to funguje? „ Nemovitost si od vás pronajmeme, vyhledáme spolehlivého nájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu, vám platíme sjednané nájemné, i když je nemovitost neobsazená podnájemníky či dojde k problému s neplatiči. Řešíme tím za vás starost o podnájemníka i nemovitost. Po ukončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v perfektním stavu,“ doplňuje Novotný.

A jak snižují riziko neplatičů? „Riziko neplatičů preventivně snižujeme důkladným prověřováním každého nájemníka. Tyto úkony standardně zahrnují prověření bezdlužnosti a případných exekucí, ale zajímáme se také o trvalé bydliště a stávající zaměstnání. Díky zkušenostem a odborným znalostem dosahujeme průměrně 98% obsazenosti,“ říká David Novotný. Společnost Bohemian Estates International nabízí vedle profesionální správy nemovitostí také investiční poradenství s výběrem vhodné nemovitosti či jejím prodejem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno