Se specializací máte větší šanci!

Společnost si naštěstí uvědomuje, že levné napodobeniny čehokoliv z Číny nejsou to pravé ořechové. Vrací se sláva poctivých výrobků, za které jsou lidé ochotni si zaplatit. Je mnoho věcí, které zvládnete ušít doma. Hitem jsou dekorativní postavičky zvířat, panenky Andělky, frčí i kapsáře nebo „pelíšky“ pro miminka. Vysoká poptávka je také po originálních polštářcích, odbyt mají i pytlíky na koření, zástěry nebo chňapky na nádobí. Abyste uspěla, je lepší se hned na začátku specializovat. Vyberte si maximálně 3 druhy zboží, které budete tvořit. Umožní vám to se neustále zdokonalovat, vymýšlet nové fígle apod. Vyhraňte se také stylově – tj. zaměřte se na modernu, retro, dětské motivy aj.

 

S pomocníky kvalitněji

I když je ruční práce krásná, pro účely podnikání to není praktické. Pokud byste šila vše ručně, ztratíte hodiny času i nad maličkostmi. Navíc nikdy nedosáhnete takové pevnosti stehu, jako když použijete kvalitní stroj. Mnoho profesionálních švadlen používá overlocky. Jsou to šicí stroje s funkcemi sešívání, stříhání a začišťování. Jsou určeny hlavně pro práci se strečovými materiály a pleteninami. Overlock dokonce dokáže švy otočit dovnitř, aby nebyly vidět. Vše rychle a precizně. Při výběru si všímejte kvality a provedení stroje. Je výhodou, pokud má volné rameno a LED osvětlení. Oblíbené jsou overlocky značky Brother.

 

Buďte kreativní

Žasla jste někdy nad tím, jak někdo mohl tak drobné detaily z látky vystříhat? Uchvátila vás přesnost? Zkoušela jste to doma, ale výsledek hned letěl do koše? Nechala jste se pěkně nachytat. Lidské ruce ani ty nejostřejší nůžky nedokáží drobnosti a rozmanité tvary přesně vystříhat. Ruce v této práci nahrazují řezací plotry. Zvládnou z látky vyříznout vlastně jakýkoliv tvar. Mají dokonce zabudovaný scanner. Vy namalujete obrázek, stroj si ho sám převede do šablony a úžasné věci jsou na světě. Pořiďte si ho, nebudete litovat.

2 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj, od mala jsem hrozně ráda šila, nejdříve to bylo na panenky. U šiti jsem pořád šila jsem na sebe. Na mateřské jsem začala že zbytků látek vyrábět hračky pro své děti i pro děti svých známých.Ráda bych si založila e-shop. Jenže nemám kdo by mi poradit co a jak. Až na netu na jedné webové stránce https://tvorba-kvalitnich-webu-praha.cz/ jsem se dozvěděla vše co jsem potřebovala. Pohodový den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno