Pro setkání s kamarádkami můžete, ale nemusíte, hledat důvod. Samozřejmě se nabízí příležitosti, jako jsou narozeniny některé z vás nebo rozlučkový večírek pro budoucí nevěstu, ale i prostě jen možnost se setkat a být zase spolu je dostatečným důvodem. Vyměňte tentokrát oblíbenou kavárnu za zahradu a zorganizujte skvělou zahradní party v dámském provedení. A tentokrát řešte vše jen tak, jak chcete vy – bez ohledu na to, že děti chtějí gumové medvídky, pánové se dožadují grilu a prarodiče chtějí pohodlnější židle. Kdepak, tahle party bude jen vaše. Pokud se vám povede dostat zbytek rodiny z domu třeba na víkend u babičky, máte zajištěný klid a pohodu. Vše si naplánujte, promyslete a zorganizujte dopředu. Rozhodněte, zda vaše akce bude v nějakém tematickém duchu a zda je potřeba třeba kvůli oblečení o tom informovat hosty dopředu. Na zahradě vyberte místo, kam postavíte jednoduchý party stan, který vás ochrání před horkým sluncem i případným deštěm. S ohledem na počet pozvaných kamarádek volte nejen místa pro sezení, ale i velikost stanu.

V půjčovně party stanů si vyberte velikost podle rozměrů, které budou nejlépe vyhovovat. Místa na sezení vůbec nemusíte řešit tradičním stolem a židlemi, ale třeba barevnými polštáři a dekami přímo na zemi. V létě se nemusíte bát nastydnutí ani prochladnutí a netradiční posezení kamarádkám udělá radost. Zapomeňte hlavně na upjatost, té si užíváme v každodenním pracovním životě až dost, nebojte se odvázat a vymýšlet si. Chcete květinovou výzdobu jako pro víly? Žádný problém, domluvte se v květinářství, jak má vypadat. Chcete zlatý altán a oslavu jako pro princezny? Nic není nemožné. Kouzlete třeba kouzelnými hůlkami, vyrobte si náramky přátelství, zkuste aranžování z řezaných květin nebo si prostě jen povídejte a užívejte si společnosti.

K pořádné dámské jízdě samozřejmě patří i občerstvení. Štíhlá linie a zdravá výživa jsou dobrá věc, ale pokud nepořádáte akci v tématu dieta a hubnutí, dopřejte sobě i přítelkyním také něco třeba ne úplně zdravého. Pro klid duše připravte od každého něco. Ovoce nakrájené na kousky můžete nasypat do vydlabané slupky od melounu, vypadá to velmi efektně. Zeleninu nakrájejte na tenké proužky a naaranžujte do skleniček jako slané tyčinky. Klasikou zůstávají jednohubky, kanapky, různé krekry a saláty. Sladké nesmí chybět, a tak nějaký ten zákusek, buchta nebo koláč jistě přijdou vhod. Jako dospělé máme jistě každý své oblíbené pití, ale můžete vyzkoušet třeba i míchání vlastních koktejlů nebo kombinovat vinný střik s ovocem, zakázané není nic. V horkém dni jen nezapomeňte na pitný režim a pravidelně doplňujte do džbánů vodu s plátkem citronu. A hlavně a především si svou dámskou jízdu užijte. Třeba až do rána, vždyť s kamarádkami ten čas tak strašně letí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno