Se vzory na interiérových tapetách stále ještě neumíme příliš zacházet. Proto jsou například tmavé tapety se světlými ornamenty k vidění v bytech tak málo, a když už se někde ukáží, není jim věnováno více prostoru, než jeden úzký pruh na obývákové stěně. Tapety s výraznými vzory ale mohou v interiéru opravdu překvapit, stačí jim jen dát šanci.

 

Když hraje prim tapeta, musí nábytek do pozadí

Vzorované tapety se hodí všude tam, kde se stěny často špiní. Typickým příkladem je kuchyně nebo předsíň s botami. Zatímco vstup do bytu je vždy dobré prosvětlit veselými barvami, kuchyňský jídelní kout si naopak může trochu tmavé přemýšlivé atmosféry dovolit.

Decentněji laděné tapety na zeď s výrazným světlým vzorem si mohou dovolit především ti, kteří neholdují nábytku z masivu nebo subtilním policovým systémům. Tmavé barvy stěny si naopak velmi dobře rozumí se vzdušným nábytkem ve světlých odstínech. Typické kuchyňské židle s vyřezávaným opěradlem a stůl se vzdušnou konstrukcí tak budou to pravé. Stačí je přetřít na bílo nebo vybírat ty se vzorem světlého dřeva. Dobře vypadají i světlá kuchyňská křesílka. Pokud chcete dát jídelnímu koutu skutečnou živost, pak židle i křesla zkombinujte. Budete překvapeni, jak skvěle mohou tyto zdánlivě nesourodé prvky vypadat společně.

 

Poličkové nápady pro tapety

Na pozadí stěny polepené vzorovanou tapetou mohou někdy poličky vypadat nepatřičně. Ty tmavé prostor nepřirozeně naruší, zatímco ty světlé na sebe přitahují příliš pozornosti. Řešení je jednoduché; stačí zakoupit tapety na zeď v trochu větším množství a poličky jednoduše

polepit. Předměty na nich pak budou vypadat, jako zavěšené v prostoru. Skvělě vypadají i malé kousky vzorovaných tapet nalepené nad poličkami právě tak, aby zvýraznily dekorativní předměty, stojící na nich. Vaše sbírka mořských mušlí bude jistě na pozadí tvořeném drobnými modro-bílými vlnkami vypadat mnohem lépe. Navíc tak získáte další jedinečný prvek do interiéru, který budou všechny návštěvy hlasitě obdivovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno