Prodejny a obchody už dávno nejsou pouze regály, police, mrazáky a dlouhé uličky. Moderní obchody musejí mít nápad, styl a originalitu, zvláště pokud se jedná o obchod s oblečením, nábytkem, dekoracemi nebo také kavárnu či restauraci. Inspirujte se při zařizování prodejny styly v bydlení.

 

Jaké styly právě frčí?

Mezi nejvíce oblíbené styl v bydlení rozhodně patří skandinávský styl, který k nám přišel ze severní Evropy. V českých domácnostech a kavárnách nebo restauracích vidíme také styly jako:

  • boho,
  • vintage,
  • industriální.

Hledejte inspiraci na severu

Skandinávský styl vidíme snad na každém rohu, ale ono se není čemu divit. Jeho jednoduchost, vzdušnost a eleganci si zamiluje každý. Samozřejmě se najdou i tací, kteří ho považují za studený, strohý a neosobní, ale to se dá lehce napravit. Jak může vypadat prodejna ve skandinávském stylu?

Zaměřte se na barvy a přírodní materiály. Barvy tohoto stylu jsou odstíny bílé, šedé, hnědé, ale také modré. Ideální je vše vymalovat bíle, čímž se prostor zvětší, provzdušní a zesvětlí. Co se týče vybavení tak volte přírodní materiály hlavně pak dřevo, ale také sklo nebo kov.

 

Regály ve stylu Skandinávie

Ústředním prvkem každé prodejny je pult s kasou a prodejní regály. To vše může být z přírodního dřeva, pouze ošetřené lakem nebo voskem. V modernější verzi pak může být pult doplněný o sklo nebo kovové prvky.

Co se týče regálů, ani zde se originalitě meze nekladou. Můžete místo klasických “štendrů” zvolit běžné dřevěné věšáky na ramínka, které můžete různě vyzdobit. Pokud máte rádi kombinaci dřeva a kovu, pak mohou být věšáky, regály a police kovové s dřevěnými doplňky.

 

Ať je v obchodě jasno

Ve skandinávském stylu se klade velký důraz na osvětlení, které je v prodejně více než důležité. Proto nezapomeňte na ústřední osvětlení, ale postavte k regálům a věšákům lampy, nástěnné lampičky. Světla ve skandinávském stylu jsou většinou z kovu v černé, bílé, stříbrné nebo měděné barvě nebo s textilními stínidly.

Nezapomeňte na doplňky. Aby se u vás zákazník cítil “jako doma” tak se nebojte na zeď pověsit fotografie, obrazy, plakáty nebo nápisy na zdi. Vytvořte pohodlný koutek, kam se mohou posadit unavení zákazníci

 

Vintage – styl mezi modernou a retrem

Vintage kombinuje vše co milujeme z retra a moderny. Hlavním rysem je romantický design spojený s nostalgií, který kombinuje praktičnost moderního stylu. Kombinují se retro prvky s moderním nábytkem. V moderní kuchyni se používá starý porcelán po babičce. Zkrátka se vytváří rovnováha mezi novými a starými věcmi.

A v takovém duchu se dají velmi jednoduše zařídit i obchody, butiky nebo kavárny. Staré věci, ke kterým máme citový vztah můžeme využít i v nově zařízené prodejně. Klasické regály a regálové systémy do prodejny se doplní starými ušáky, zrcadly nebo obrazy a prodejna ve stylu vintage je na světě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno