Základní zásady

Pokud máte zdravotní potíže, raději si o možnostech saunování promluvte se svým lékařem. I ti vám ale rovněž určitě potvrdí, že v infrasaunách se může saunovat téměř kdokoliv. Infrasauny jsou vhodné dokonce i pro malé děti. Potačí se saunování věnovat 1x až 2x týdně a váš organismus bude celkově regenerován. Při častém užívání infrasauny (1x – 2x týdně) již brzy zjistíte její kompletní a zároveň velký přínos, jak po stránce relaxace, tak i po stránce zdravotní – moderní infrasauna dovede napomáhat prakticky všude tam, kde se používání klasické finské sauny stává kontraindikačním (vysoký / nízký krevní tlak, nedobrá snášenlivost vysokých teplot, dýchací cesty srdeční zdravotní problémy, atp.) velice podstatná pro správné saunování je ale samotná technologie používaných infrazářičů. Kabinu je potřebné cca10 minut před užitím patřičně předehřát na teplotu 33°C až 35°C a v průběhu potící kúry nechat navýšit až na cca 50 – 60 °C. Co je v těchto prvních 10 minutách úplně nejpodstatnější – rehabilitační infrazářiče nabíhají na svou předepsanou léčebnou vlnovou délku (pozor, běžné průmyslové infratechnologie toto zajištěno nemají!).

obly

Pohodlně se posaďte a dbejte na aktivní přísun tekutin

Snažte se dodržet časový horizont při každém pobytu, který by neměl být delší jak 35 minut. Do infrakabiny si sebou přineste dostatečné množství tekutin. Především konzumace pitné vody zrychluje a taktéž zlepšuje průběh působení infračerveného tepelného systému a látkovou výměnu.

Při infrasaunování je vhodné zaujmout pohodlnou pozici v sedě. Zbytečně nevyvíjejte jakékoli  namáhavější pohyby a uvolněte se. Naprosto nejlepších výsledků dosáhnete, pakliže se vaše tělo prohřeje rovnoměrně. Do kabiny si sebou vždy vezměte 3 osušky či ručníky. Jednu pod nohy, druhou na sezení a třetí na celkové promasírování těla.

 

Jestliže vás zajímají další informace o infrasaunách a rádi byste si jednu zakoupili domů, případně máte zájem o její realizaci, navštivte webové stránky na adrese http://www.sauny-vital.cz/ .

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno