Tvrdé životní podmínky – arktické podnebí s dlouhými, ledově studenými zimami a krátkými léty, nutí rozhodnici ke koncentraci maximální životní síly v kořenech. Její kořen je tak přírodní zásobárnou mimořádných aktivních látek, kam patří hlavně látky s antioxidační aktivitou. Vitamíny, flavonoidy, glykosidy, triterpeny a monoterpeny, organické kyseliny (kyselina kávová, kyselina galová a kyselina chlorogenová) a mangan, měď, selen, zinek a další minerální látky. Rozchodnice je řazena mezi adaptogeny a přípravky z ní jsou užívány jako potravní doplňky pro zvýšení životní vitality a odolnosti proti stresu.

 

Kořen rozchodnice je ale i pravým “zlatem” v péči o pokožku

Extrakt ze “zlatého” kořene omezuje nežádoucí pigmentaci a je jemný i vůči velmi citlivé pokožce.

Klinické studie dokazují antioxidační účinky extraktu z kořene rozchodnice na lidských dermálních a keratinocytických strukturách buněk. Extrakt zvyšuje přirozené ochranné mechanismy dermálních buněk, posiluje buněčné membrány proti škodlivým účinkům UV záření a inhibuje tyrosinázu (enzym, který je zodpovědný za produkci melaninu v pokožce), tím zpomaluje pigmentaci pokožky.

 

Přináší i další výhody v péči o pleť

Chrání pokožku před působením volných radikálů vzniklých vystavením pokožky UV záření a znečišťujícím látkám v ovzduší. Salidrosid chrání buňky před předčasným stárnutím a zpomaluje tak projevy stárnutí i u kožních buněk, které si tak déle zachovají pružnost, pevnost a mladistvý vzhled.

Extrakt z kořene zabraňuje hyperpigmentaci, zesvětluje tón pleti a udržuje pokožku hladkou a zdravou. Studie také potvrdily, že snižuje transepidermální ztrátu vody a podporuje tak zdravou hydrataci pokožky.

Výtažek z kořene rozchodnice můžete najít v kvalitní přírodní kosmetice pro aktivní omlazení značek Baikal herbals nebo Agafea.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno