Také už máte dost různých restrikcí, kvůli nimž nemůžete libovolně chodit do veřejného bazénu? Možná nastal pravý čas začít uvažovat nad tím, že si domů na zahradu pořídíte vlastní bazén. Máte pak na výběr hned z několika druhů.

Mít na pozemku soukromý bazén je skutečně výhodné. Můžete se koupat, kdykoliv se vám zlíbí, máte naprosté soukromí a maximální komfort. To vše ale platí jen tehdy, necháte-li si postavit skutečně dobrý bazén, nikoliv jen nějaký nafukovací bazének, který je vhodný spíše pro malé děti. Příliš praktické dnes nejsou ani nadzemní bazény, jež často hyzdí okolí a musíte do nich stoupat po schůdcích, což ne každému může vyhovovat. Proto je lepší zvolit zapuštěný, ideálně plastový bazén, který lépe zapadne do koncepce zahrady, navíc vydrží mnohem delší dobu, aniž by bylo zapotřebí jej opravovat, potažmo dokonce měnit za zcela nový. Moderní plastový bazén se dá zrealizovat rychle, přičemž tento materiál nepopraská a neztratí svoji původní barvu ani po letech.

1. Cena

První důvodem, proč zvolit zrovna přelivový bazén, je jeho cena. Oproti skimmerovému modelu, jinak též mimořádně populárnímu, totiž vyjde levněji. Každá ušetřená tisícikoruna hraje v dnešní překotné době dost značnou roli, a to i u bohatších lidí.

2. Estetické hledisko

Přelivový bazén působí už na pohled velmi příjemně. Voda je prakticky v rovině s okolním pozemkem, takže vám rozhodně nenaruší estetiku exteriéru vašeho domova. Moderní přelivové bazény, jež si můžete objednat třeba u společnosti ALBIXON, se dají vytvořit prakticky v jakémkoliv tvaru a velikosti, tudíž záleží jen na vašich požadavcích a představách.

3. Efektivní filtrace

U přelivového bazénu se voda do filtrační jednotky přivádí jednoduše skrze okrajové kanálky. Poté, co projde filtrací, trysky ji vyženou zpět do bazénu. Jde tedy o účinnou a levnou metodu. Žlábky jsou navíc opatřené mřížkou tak, aby se do filtrace zbytečně nedostalo listí a další větší nečistoty.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno