Domov je pro nás pro všechny doslova posvátné místo, na které nedáme dopustit. Aby se nám tady příjemně žilo a cítili jsme se šťastně a spokojeně, musíme si vytvořit zdravé prostředí. V současné době máme k dispozici nejrůznější vychytávky, které nám v tom mohou podstatně pomoci. Moderní technologie se totiž pomalu, ale jistě dostávají i do našich domácností.

 

Pročistěte vzduch

Ať se snažíte sebevíc a uklízíte od rána do večera, dokonale čisté domácnosti se vám nikdy nepodaří dosáhnout. Prach, viry, zvířecí alergeny – to všechno neustále poletuje ve vzduchu. Aby se vám doma lépe dýchalo, intenzivně a krátce větrejte alespoň třikrát denně. Pořiďte si také čističku vzduchu, která by měla být samozřejmostí především v rodinách s dětmi a alergiky. Ocení ji však nejen oni, ale všichni ti, kteří se chtějí zbavit únavy a vyhnout se nejrůznějším nemocem. Z domácnosti odstraňte nejrůznější lapače prachu, které představují pro roztoče absolutní ráj. Vyhněte se například přílišnému množství textilií, od závěsů přes potahy až po koberce.

 

Zkvalitněte vodu

Ačkoli máme to štěstí, že nám doma z kohoutku teče voda pitná a nezávadná, nepyšní se všude zrovna nejlepší kvalitou. Mnohdy má nepříjemnou pachuť, je tvrdá, železitá, příliš chlorovaná a obsahovat dokonce může nežádoucí látky v podobě dusičnanů, které stojí za celou řadou nemocí. Čistší a chutnější tekutinu vám zajistí filtry na vodu, které ji zbaví nebezpečných látek a vám ušetří starosti, námahu, čas i peníze. Díky vodním filtrům lehce splníte pitný režim, aniž byste museli neustále tahat lahve z obchodu. Stačí je jen namontovat na kohoutek, případně můžete vodní filtry umístit pod dřez, kde nebudou vidět a narušovat tak vzhled kuchyně.

 

Obklopte se přírodou

Obklopte se co největším množstvím přírodních materiálů a přírodou celkově. Pokojové rostliny vám pomohou zbavit interiér škodlivých látek v ovzduší, a zároveň prostor krásně provoní. Doslova v přírodní ráj pak promění vaši domácnost dřevo, bambus či korek, upřednostněte je tedy v případě podlah, nábytku i doplňků. Na přírodu myslete také při úklidu. Čisticí prostředky plné chemie vyměňte za jejich šetrnější alternativy, vyzkoušet můžete také šikovné triky našich babiček, které si musely vystačit s tím, co jim dům dal. Nechte se jimi inspirovat a uvidíte, že budete příjemně překvapeni!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno